Fenku opustil její majitel, šla prosit o pomoc ke dveřím nejbližšího domu

Kuriozity

Přidal laniceva, dne 28. 07. 2019 ,  0x

Fenku opustil její majitel, šla prosit o pomoc ke dveřím nejbližšího domu
 „Vypadá jako vyměněná. Je z ní úplně jiný chlupáč.“

Jedné chladné lednové noci vyšel muž, hlavní hrdina dnešního příběhu, před svůj dům. Ihned si všiml, že má návštěvu. Před jeho dveřmi seděl vyzáblý, a zcela bezsrstý pes. Třásl se zimou a vypadal nešťastně. Muž neměl žádné tušení, odkud zvíře pochází...


Opuštěná fenka

„Jednalo se o fenku a vypadalo to, že ji někdo vyhodil u silnice. Její bývalý majitel ji pravděpodobně jednoduše opustil,“ uvedl mluvčí útulku. „Byla jí zima, takže šla zřejmě hledat ke dveřím jídlo a teplo,“ dodal.

Muž vzal fenku k sobě domů a zavolal policii. Odvedli ji na stanici, aby si ji mohli lépe prohlédnout. Když ji uviděli společně s veterinářem na světle, málem jim to zlomilo srdce. Začali jí říkat Penny.


„Byla ve velice špatném stavu,“ pokračuje ve vyjádření mluvčí útulku. „Na krku měla krvavé rány a byla téměř bez srsti. Byl na ni smutný pohled,“ dodává.

Hrozba jménem demodex

Ukázalo se, že Penny stav je opravdu vážný. Trpěla takzvaným demodexem, což je závažné onemocnění kůže, které způsobují roztoči. Neléčený demodex může vést až ke smrti nemocného.

Penny podstoupila nákladnou léčbu, která jí naštěstí nakonec zachránila život. Ztratila ovšem i zbytky srsti. Zůstala jí pouze suchá a šupinatá kůže. S lékařskou péčí se ale její stav zlepšoval mnohem rychleji, než by se dalo čekat. Během jednoho týdne už vypadala jako vyměněná.


Po několika týdnech se stav Penny začal ještě více zlepšovat. Stará kůže je pryč. Ale srst už jí možná nikdy nenaroste, to se teprve uvidí...

Po zásluze potrestán

Díky správné stravě a kontaktu s lidmi se Penny daří lépe. Má mnohem nižší hladinu stresu.  Stres jejímu zdravotnímu stavu vůbec neprospíval a onemocnění výrazně prohluboval. Policie dokonce dopadla jejího bývalého majitele a obvinila ho z týrání zvířat.


Penny už se může zase radovat ze života.

Ti, kdo se o případ Penny zajímají, jsou šťastni, že byl pachatel dopaden. Bohužel, u podobných případů to nebývá běžné... A že bude spravedlivě potrestán. Nic jiného si totiž ani nezaslouží. Ještě lepší zpráva ale je, že se našel manželský pár, který se Penny ujal.


Osudoví lidé

„Měli jsme spoustu zájemců, kteří si ji chtěli vzít,“ sdělili lidé z útulku. „Tito dva lidé však na nás působili přímo dokonale. Dali Penny čas, navštěvovali ji několikrát týdně, a postupně přivedli i své další psy. Všichni se společně seznamovali a bylo vidět, že je to prostě osud,“ dodali.

Spokojená rodina


Všichni, nejen za Psí úsměv jsme šťastni, že tento případ dopadl dobře. Snad už Penny najde lásku, kterou si opravdu zaslouží. Do nového domova nastálo odjede následující sobotu. A všichni jí přejeme, aby už tam zůstala napořád, a hlavně plně zdravá!

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!