Dorty k narozeninám pro psy

Rady začátečníkům

Přidal dominik, dne 19. 02. 2016 ,  0x


Chcete svému domácímu mazlíčkovi dopřát pořádnou oslavu narozenin? Dárky jsou samozřejmostí. Hračky pro psy, bůvolí kůže v mnoha tvarech atp. Ale co dort? Můžeme psovi dát masově vyráběné dárky? Krtkův dort, cheesecake nebo klasický máslový dort? Obecně vzato, ne, ne a ne!

Čokoládu a nadbytek cukru a másla pes nesmí

Musíme si uvědomit, že nevaříme dort pro člověka, ale pro psa. Pes nesmí jíst mnoho potravin, mezi které mj. patří kakao a celkově čokoláda. Podáním čokoládového dortu psovi, ho můžete zabít. Existují i speciální pekárny pro psy, kde si dorty a jiné laskominy pro pejska můžete objednat.

Nevěřte všem receptům na narozeninový dort, které naleznete

Internet se, ohledně všeho, hemží kvalitními informacemi, které nám pomohou. Na druhou stranu je na internetu možné nalézt neúplné a nepravdivé či klamavé informace. Níže naleznete seznam potravin a doplňků stravy, které v malém množství psa neohrožují. Rozhodně tím nechci říct, že by je pes měl denně mít ve svém jídelníčku.

  • med
  • mouka (malé množství)
  • cukr (malé množství)
  • vanilka
  • mrkev
  • rýže
  • těstoviny
  • pamlsky na ozdobu
  • piškoty atp.

Kombinace surovin na psí dort aneb meze se nekladou

Ačkoliv je to paradoxní, mnohé internetové portály nabádají k tomu, abychom psovi upekli v podstatě lidský dort bez čokolády. Tyto dorty pro psy rozhodně nejsou vhodné, přičemž jednorázově by neměly nijak uškodit, ale proč riskovat. Proč dávat do psího dortu máslo, když to lze řešit i jinak? Jak je již v nadpisu, kombinacím surovin na dort pro psy se meze nekladou. Dobré je rozhodnout, zda bude mít dort sladkou či slanou chuť. Ale pokud v malém množství smícháte sladkou a slanou, nic se nestane. Dobré je vzpomenout si na příhodu pejska a kočičky jak si dělali ke svátku dort. Nic se nesmí přehánět. Můžete pouze psí konzervu nějak ozvláštnit anebo psovi koupit kuře a vykostit ho. Estetický efekt je pro nás, nikoliv pro psa. Pes ocení především vůni a trochu i chuť (která mj. s pachem krmiva velmi úzce souvisí).

Vlastní tip na recept: Narozeninový dort pro psy snadno a rychle

Osobně miluji tzv. piškotový dort, přičemž jeho příprava je velmi snadná a rychlá. Nic se nepeče, není potřebný žádný korpus. Stačí piškoty, mléko, tvaroh a případně žloutek a samozřejmě trochu cukru. Toť vše. Můj pes to miluje. Ale pozor, nejdříve otestujte psa na laktózu, zda po podání mléka nedostane silný průjem. Někteří psi mléko či tvaroh nesnášejí dobře.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!