Co se to skrývá za pohledem mého psa?

Rady začátečníkům

Přidal vivien, dne 15. 07. 2019 ,  0x

Co se to skrývá za pohledem mého psa?

Každý pes má své specifické výrazy a projevy. Mezi ně bezesporu patří i oční kontakt. Ale věděli jste, že existují pohledy, kterými psy signalizují konkrétní věci, emoce nebo touhy? Pokud jste se někde dočetli, že přímý oční kontakt se psem v něm vyvolá agresi, tak u svého nejlepšího přítele se nemusíte bát. Každý pes, který prošel správnou socializací ve štěněčím věku, s očním kontaktem nemá žádný problém. Pokud tedy chcete porozumět očím vašeho psa, podívejte se na následující fotografie psích očí. Na obrázky se dívejte řádně, dnes se totiž zaměří na jeden konkrétní pohled (tzv. whale eye), který ale může znamenat hned několik různých signálů...


Velrybí oko

Pohled je známý pod názvem velrybí oko. Pes varuje, že se od něj má nepřítel držet dál. Často je výraz spojen s hrozící agresí. Nastane ve chvíli, kdy si váš čtyřnohý přítel hlídá nějakou věc a cítí se ohrožen.


Cože? Tohle vidím poprvé!

Možná vám pes také naznačuje, že je něčím překvapen. Dejte mu prostor a pozorujte, co se bude dít. Pravděpodobně signalizuje nějaké překvapení. Nestojíte na jeho oblíbené hračce? Nebo ho odmítáte pustit do postele? Cokoli může spustit obrannou reakci, a oči jsou tím hlavním varováním.


Strnulé tělo

Pes může v případě ohrožení celý ztuhnout. Opět se jedná o varovný signál.


Každý majitel pozná, když je jeho pes ve stresu. Velrybí oko je jen jeden z projevů, které vás o tom informují. Je proto velice důležité tento signál rozpoznat. Jedině tak budete znát vašeho kamaráda dobře a budete schopni zajistit, aby se ve všech situacích cítil pohodlně a spokojeně.


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!