5 případů, kdy psi překvapili své majitele hrdinským činem

Kuriozity

Přidal zorka, dne 11. 10. 2019 ,  0x

5 případů, kdy psi překvapili své majitele hrdinským činem

Pokud nás sledujete, tak víte, že někdy psi nepřekvapí jen veřejnost tím co umí, jak se zachovají - někdy překvapí i své vlastní majitele.

„Hrdinství“ ale není jen o extremních případech a kuriozitách, které např. můžete vidět níže. Pro slepce je hrdinou vodící pes, díky kterému zvládá mnoho věcí, pro postižené děti jsou hrdinové psi, kteří k nim chodí v rámci canisterapie. Jiní psi nás udržují v bezpečí, když vyhledávají výbušniny a každého pejskaře i v těch nejtěžších chvílích drží nad vodou vrtící ocas jeho nejlepšího přítele.

Níže můžete vidět 10 případů, které zaujali redakci Psí úsměv a nejen tu, především samotné majitele a psovody…

#1 Layka

5 případů, kdy psi překvapili své majitele hrdinským činem 1

Vojenský pes, který navzdory tomu, že byl 4x postřelen zbraní AK-47 nepřestal bránit svého majitele před povstalcem, který na něj útočil. Fenka Layka přežila díky náročné operaci, která trvala 7 hodin. Po svém činu byla odměněna medailí za hrdinství v boji.

#2 Bady

5 případů, kdy psi překvapili své majitele hrdinským činem 2

Štěkal na svého majitele v kuse přes 30 minut a naznačoval, že se chce jít projít ven. A to i přesto, že se z procházky právě vrátili. Ukázalo se, že v bytě unikal plyn a pes se snažil dostat svého pána ven.

#3 Zlatý retrívr, který ležel na svém pánovi téměř celý den, aby mu zachránil život

5 případů, kdy psi překvapili své majitele hrdinským činem 3

Byly asi -4C, muž se ale pouze v tričku a šortkách vydal ven, aby vynesl odpadky. Cestou uklouzl a zlomil si nohu a nebyl schopný vstát. Jeho věrný přítel ho zalehl, zahříval a štěkal o pomoc. Pomoc dorazila až za téměř až 24 hodin. Majitel zlatého retrívra nebude mít žádné trvalé následky.

#4 Fenka utekla z kotce, aby utišila štěňata

5 případů, kdy psi překvapili své majitele hrdinským činem 4

Psali jsme zde.

#5 8 měsíců staré štěně zachránilo dítě před automobilem

5 případů, kdy psi překvapili své majitele hrdinským činem 5

Štěně jménem Geo zachránilo svého páníčka před fatální srážkou s nákladním vozem. 10ti letý kluk venčil své štěně, když nákladní automobil vjel na obrubník a mířil přímo na Michaela. Štěně neuteklo, ale skočilo na kluka a tím ho uchránilo před srážkou. Automobil pak přejel štěněti tlapku, ale podle veterináře bude vše zase v pořádku.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!