18 psíků uvězněných v „domě hrůzy“ se nyní dočkalo pomoci

Nezařazené

Přidal drahomira, dne 3. 06. 2018 ,  0x

18 psíků uvězněných v „domě hrůzy“ se nyní dočkalo pomoci

Když psí zachránci na popud sousedů vstoupili do malého domku, vůbec netušili, co tam najdou. Hned po otevření dveří je doslova paralyzoval neskutečný štiplavý zápach čpavku ze psí moči. Po špinavé podlaze k nim pelášila skupina zbídačených s zanedbávaných psů. Dva psíci ani běžet nemohli, v jak špatném byli stavu... Jeden se silně třásl a druhý byl ochrnutý a jen ležel na podlaze ve svých výkalech.  

Jeden zachránce ze Spolku pro ochranu zvířat řekl:

„Už jsem byl přítomen u záchrany mnoha týraných zvířat, ale tohle bylo něco, s čím jsem se ještě nesetkal. Nikdy nevíme, co můžeme čekat, když vyjíždíme na záchranu zvířete po anonymním telefonátu, ale vždy se snažíme připravit na nejhorší. Nic vás nemůže připravit na to, co jsme v tom době hrůzy našli!“

V malém domě bylo 18 zablešených Shih-tzu (Ši-tzu), někteří zacuchaní tak, že ani nebylo poznat, o jaké plemeno se jedná. Žili v odpadcích, vlastních výkalech a určitě se o ně nikdo nestaral více než měsíc, možná i rok.

Zapomenutí psi

Později se zachránci dozvěděli, že jejich majitel onemocněl a nemohl najít či zaplatit nikoho, kdo by se o psy staral. Přes rok tak byli tito psi bez péče a jejich stav se zhoršoval. Ochrnutý pes měl navíc zranění, které bylo infikováno, a někdo ho ošetřil nesmyslným přelepením izolepou. Zachráncům byl jasné, že jestli se psa podaří zachránit, bude to zázrak.

„Litovali jsme majitele a hlavně psy. Po domluvě s ním jsme urychleně vzali polomrtvého psa k veterináři.“

Cesta k lepší budoucnosti

Sotva se dostali ostatní psi do útulku, museli být ostříháni, vykoupáni a prohlídnuti veterinářem. Někteří psi měli kolem 12 let, ale byli tam i 8měsíční štěňata. Ta za svůj život nepoznala nic jiného než život v otřesných podmínkách.

„Trvalo déle než hodinu, než jsme upravili srst jednoho psa. Jejich srst byla v děsném stavu, zcuchaná a slepená výkaly.“

Přestože psi nepřicházeli během posledních několik měsíců do kontaktu s lidmi, natož pak aby byli opečovávaní a ošetřovávaní, byli velmi milí, neagresivní a poddajní. Chovali se přátelsky a péči si užívali.

Ale vše nebylo tak idylické, někteří psi vykazovali známky traumatu a úzkosti. Zde jistě pomůže čas a dobrá péče.

Jakmile se psi plně zotaví, budou dáni k adopci. Pro nové majitele to však nebude snadné, budou muset psi naučit hygienickým návykům. Nebyli zvyklí na venčení a vykonávali potřebu kdekoli v domě. Je také nutné více dbát o jejich chrup.

Na závěr říká jeden ze zachránců:

„Nikdy by mě nenapadlo, že pod tou vší špínou se skrývají tak krásní psi. Byl to velmi silný zážitek a všech se nás to hluboce dotklo. Nebyl snad nikdo, komu by neukápla slza při snaze psy zachránit.“

Psi byli jako koule špíny a slepených chlupů

Konečně v útulku, kde bylo o psy dobře postaráno

Odpočinek v karanténě

Kdo by věřil, že se mohou psi takto proměnit

Tito krásní psi jistě rychle najdou nový, a hlavně normální, domov

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!