13 úžasných fotografií psů, kteří ochutnali burákové máslo

Zábavná videa a obrázky

Přidal amanduel, dne 27. 11. 2016 ,  0x


V České republice známe spíše Nutellu, ale v USA a v jiných státech je oblíbenější burákové máslo. Známý fotograf nafotil přes 100 psů (80 % z nich nedávno přivezených z útulku), kteří milují burákové máslo.

Díky tomu, že burákové máslo neobsahuje čokoládu, resp. kakao (jako např. Nutella), lze použít i jako pamlsek. „Výsledek byl úžasný, nafotili jsme tisíce super fotografií a během focení jsme se neustále smáli“, říká fotograf Murrey. Tento profesionální fotograf (nejen) domácích mazlíčků dokonce plánuje vydat vlastní knihu s názvem „Za lásku k burákovému máslu.“

Na otázku, zda psi opravdu milují burákové máslo, Murrey odpověděl: „Dáváme jim opravdu jen malinko, takže těžko říct. Je to stejné jako u lidí - všeho moc škodí. Během focení dáme každému psovi maximálně pár čajových lžiček burákového másla. Dáváme jim burákové máslo s Xylitolem (umělé sladidlo, pozn.), takže je to pro psy neškodné.“

Burákové máslo jako pamlsek pro psa?

Murrey řekl správně, že všeho moc škodí. Stejně jako u lidí může mít pes alergii na buráky aj. Ovšem burákové máslo obsahuje mj. aflatoxiny, mnoho cukru a „špatných tuků“ (trans mastné nenasycené kyseliny, TFA).

V USA někteří (komerční) rádci tvrdí, že jejich burákové máslo bez cukru je nejlepší možnou a zdravou alternativou pamlsků pro psy. To je samozřejmě hloupost. Xylotol a jiná umělá sladila nejsou pro psy, stejně jako pro lidi, vhodná. Ale čajová lžička jednou za týden jako odměna? Proč ne?

Mohlo by Vás zajímat: Jaké potraviny psi opravdu nemohou jíst?

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!