10 psích plemen, která nejčastěji končí v útulcích

Smutný pes

Přidal leporelo, dne 26. 05. 2018 ,  0x

10 psích plemen, která nejčastěji končí v útulcích

Spousta lidí si myslí, že pořízení čtyřnohého člena rodiny je snadná věc a vlastně člověka nijak neomezuje... Stačí ho vyvenčit, dát mu do misky žrádlo a tím to končí. Nekončí. Ani léta snahy o jejich přeměnu v plyšáky tomu nepomohla. Mějte na paměti, že každý pes má svobodnou mysl a stejně jako lidé vedou konflikty, tak i pes občas kousne.


10. Americký buldok


Tenhle úžasný společník, nejen na krátké procházky, válení se na gauči nebo na časté lenošení, je bohužel neznalostí lidí velmi nedoceněný. Pravděpodobně za to může jeho hranatý tvar lebky a flíčkovaná srst, díky které si ho lidé často pletou s pitbulem, díky čemuž se ho zbytečně bojí.

9. Australský honácký pes


Tito psi jsou inteligentní a velmi energetičtí. Lidé k nim propadají láskou navíc i z důvodu jejich „ideální“ velikosti, která není ani velká ani malá. V záchvěvu okouzlení si je pořídí, ale pak zjistí, že nemají tolik času ani psychické síly - tolik potřebné pro jejich výcvik a péči.

8. Bígl


Beaglové byli z počátku výborní jako společníci svých pánů především při lovu zvěře. Mají výborný zrak a pronikavé vytí, které na sebe vždy upoutá pozornost. Také jsou velmi tvrdohlaví a jejich výcvik není otázkou jen zběžného starání se o domácího mazlíčka. A to jsou hlavní důvody, proč se jich nemalý počet zaběhne...

7. Boxer


Boxeři jsou velice hraví, někdy trochu přihlouplí, ale v zásadě jde o ideálního člena rodiny. Mají rádi děti a velice často k těm nejmenším přilnou a berou si je pod ochranu. Jejich hlavní „nevýhodou“ je náchylnost k alergiím a některým typům rakoviny. Jeden z důvod proč se jich lidé zbavují jsou velké účty u veterináře.

6. Jezevčík


Jedno z nejoblíbenějších malých plemen. Vypadají roztomile, jsou zvídaví a temperamentní. Bohužel jsou náchylní k obezitě a vyžadují tak striktně dodržovanou stravu, zvýšenou opatrnost na jejich páteř a řádnou péči o srst.

5. Americký stafordšírský teriér


Atlet. Chytrák. Silák. A také laskavec a věrný přítel, který je diskriminován, ale ne svou vinou. Opět zde hraje podobnost s americkým pitbulteriérem, od kterého je na první pohled k nerozeznání, a dokonce si nejsou jisté ani samotné DNA testy. Že by byla vina na nezodpovědných chovatelích s jejich nekorektním křížením plemen?

4. Německý ovčák


Po celém světě jsou díky jejich inteligenci a loajálnosti využívány jak armádou tak policií. Jenže pokud neprokážete patřičnou vůli a odhodlání a nepřevezmete za oba z vás otěže právě vy. Může to pro vás skončit napadením, protože se jedná o přirozeně dominatní plemeno. Také je dobře známo, že s věkem trpí s kyčlemi (DKK, DLK) a mohou v pokročilejším věku skončit imobilní.

3. Labradorský retrívr


Sice jedno z nejnáročenějších plemen, jak na pozornost, tak na stravu. Lepšího parťáka do života byste, ale asi jen těžko našli. To potvrzuje i fakt, že jen v Americe je to za posledních 25 let nejoblíbenější plemeno vůbec. Díky své popularitě však také nejčastěji končí na ulicích, v útulcích nebo v laboratořích.

2. Čivava


Často vnímána jako modní doplňek a zátěž do kabelky. Ve skutečnosti jsou hodně učenlivé a hravé. Milují a zaslouží si pořádnou porci péče a lásky. Je pravda, že jsou hodně drzé vůči svým větším kolegům i lidem, ale to je opět otázka výcviku, soužití a především rané socializace.

1. Americký pitbulteriér


Někdo říká vyděděnec. Já říkám jedinečný. Vzhledem k tomu, že toto plemeno není oficiálně uznáno a jeho minulost není nijak světlá., tak v realitě při správném vedení a výcviku v něm máte společníka, který za vás v případě potřeby položí život. Miluje děti a svou smečku (rodinu). Je to dříč, který chvilku neposedí, ale na druhé straně dokáže být i velký mazel.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!