10+ exotických zvířat, která (ne)mohou nahradit psy

Kuriozity

Přidal perimi, dne 3. 04. 2018 ,  0x

10+ exotických zvířat, která (ne)mohou nahradit psy


Psi jsou samozřejmě jedni z nejlepších přátel z celé živočišné říše. A v tomhle článku vám ukážeme proč. Následuje 15+ exotických mazlíčků, kteří jsou důkazem toho, že pes je ten nejlepší přítel, kterého si člověk může přát.

1. Škorpion 

Jedovatý pavoukovec? Vážně je potřeba říkat, proč je pes lepší než děsivý osminohý hmyz? Nejspíš ne. Další, prosím!

2. Agama

Tomuhle mazlíčkovi se říká například také pogona nebo malý (vousatý) drak. Agama je mírný a přátelský tvor, navíc se snadno přepravuje. Rozhodně ale není roztomilá a nedá se s ní mazlit. Cože? Žádné mazlení? Body dolů.

3. Vakoveverka létavá

Nenechte se pobláznit roztomilými fousky téhle vačnatice. Pokud máte pocit, že váš pes nadělá moc bobků, věčně dělá hluk a smrdí, pak věřte, že může být hůř. Vakoveverka létavá pro označení svého teritoria používá hned čtyři pachy. Čtyři! Nemluvě o tom, že umí létat. Nikdo nechce mít bobky na záclonách...

4. Tarantule

Tarantule je sice měkká a chlupatá, rozhodně ale není roztomilá. Jinak je ale celkem neškodná. Když vás kousne, není to žádná tragédie. Dokonce toho ani moc nesežere a můžete si s ní i něco jako hrát. Pořád je to ale obří pavouk!


5. Šváb syčivý

Někdo má doma jako mazlíčka švába? Proč? Proboha proč? Doma je povolený jen jeden příživník, který bude babičce nenápadně ujídat z talíře. A to je váš pes.


6. Ježek

Abychom měli jasno, zatím vedou psi 5:0. Změní na tom něco ježek? Je sice neskutečně roztomilý, ale patří mezi noční tvory a bude dělat rámus, zatímco budete usínat. Navíc se s ním logicky moc nepomazlíte. Vždyť se na něj podívejte. Je samá bodlina!

7. Krajta tmavá

Krajta může posloužit jako dobrý začátek konverzace. Dokud vás nesežere. Tyhle potvůrky dorůstají délky několika metrů a menší zvíře dokáží hravě spolknout. Pokud si ji chcete i přesto pořídit, nepořizujte si k ní dalšího mazlíčka. I když vlastně proč ne. Nemůže se stát nic horšího, než že ho sežere.

8. Fenek

Další rozkošný konkurent. Tahle liška vypadá jako kdyby vyskočila z pokeballu. A stejně jako pokémoni si moc dobře nevede v zajetí a není pro ni přirozené vázat se na člověka.

9. Kynkažu

Ne, tohle není opice. Ani lasička. Je to mýval. Nebo tak něco. Nemá rád světlo, hluk nebo prudké pohyby. Takže si vás pravděpodobně nezamiluje a možná vám jednoho dne vyškrábe oči. Navíc přenáší škrkavku, takže psa rozhodně netrumfne.

10. Skunk

Další!

11. Serval

Dočetli jsme se, že serval není zrovna typická kočka domácí. Pochází z Afriky, kde… Počkat. Je to kočka? No nic.

12. Mini kloklan

Dobře, vypadá jako mládě klokana, to je super. Je ale náročný a vyžaduje spoustu místa, není to tedy mazlíček pro každého. Může měřit až metr osmdesát. Při venčení byste vypadali navíc směšně a obrovská pozornost, kterou byste na sebe zajisté přitahovali, by se za chvíli omrzela.

13. Kapybara

Kapybara patří k největším hlodavcům světa. Je známá též jako „vodní prase“ a dospělý jedinec může vážit až 68 kg. Doma může klidně zaskočit za sekačku na trávu, protože kapybary trávu milují. Jsou sice neškodné, ale jinak jsou dost asociální.

14. Kotul

Teď asi tuším, co si myslíte. Kdo by nechtěl opičku? Mít opici ale neznamená jen legraci a hraní. Kotulové neustále zápasí o pozici alfa samce a snaží se dostat majitele do role mazlíčka. Křičí, bijí ho a snaží se mu ukrást jídlo. Hodně štěstí tomu, kdo se je pokusí vycvičit.

15. Outloň 

Outloně jsme si nechali na konec, protože je to nejspíš to nejroztomilejší stvoření z celého  seznamu. Ale i v jeho případě jde o skrytou past. Tyhle obří oči a drobné prstíky skrývají tajemství v podobě nebezpečného jedu, který má outloň v podpaží.  A zmiňovali jsme, že rád kouše do všeho, co se mu jen namane? Žádná výhra. Radši budeme staromódní a zůstaneme u psů.


Pes vás nikdy neudeří do obličeje, nespolkne vás a ani vás neotráví svým podpažím. Takže můžeme klidně prohlásit, že pes je stále tím nejlepším přítelem člověka. Samozřejmě všechna zvířata mají něco do sebe. Psi ale vedou na plné čáře. Nebo máte snad jiný názor?

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!