Zachránil 1000 psů z čínského festivalu, byl i zbit a zadržen

Smutný pes

Přidal frifra, dne 2. 11. 2016 ,  0x


Čínu můžeme obdivovat díky jejímu ekonomickému růstu a historii, ale v přístupu ke psům „má co zlepšovat.“

Aktualizováno: přidáno video, které dokumentuje záchranu

Krutý psí festival se v Číně koná každý rok na jaře. Mnoho aktivistů se mu snaží zabránit. V jejich čele stál letos Američan Marc Ching (s čínskými předky).

Během festivalu zachránil více než 1 000 psů, ale nejméně dalších 9 000 se mu zachránit nepodařilo.

„Zachránili jsme psy ze sedmi míst, nyní míříme na 12 dalších. Jak se to dělá? Předstíráte, že chcete psy koupit na maso nebo se domluvíte a poskytnete dosavadnímu majiteli psů finanční pomoc, aby mohl začít podnikat jinak”, takto Marc popisoval situaci v živém přenosu na svém profilu na Facebooku.

Marc jel na festival zachraňovat psy již sedmým rokem. Letošní rok byl během pokusů o odkup psů i zmlácen a zadržen bezcitnými pořadateli akce.


Každým rokem kontroverze vzrůstá, a to i v Číně. Několik místních obyvatel vyrazilo na protesty, aby dali najevo svoji nevoli vůči nepředstavitelné krutosti na psech.


Rok od roku je naštěstí účast nižší a nižší. Na ulicích již téměř není vidět. Doufejme, že postupně zcela vymizí.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!