Za osvobození psa skončil ve vězení

Kuriozity

Přidal jitka-84, dne 27. 10. 2016 ,  0x


Americký advokát zabývající se ochranou zvířecích práv byl zatčen díky udání od asociace Animal Service Los Angeles („asociace pro ochranu zvířat” v LA). Tato skutečnost zní paradoxně, hrdina se dostal do vězení.


Asociaci pro ochranu zvířat kontaktovala sousedka domu, kde byli uvězněni dva psi. „Soused před 5ti dny opustil dům, všechny věci si vzal s sebou, až na dva psy. Jeden z nich je v domě a druhý je uvězněný v garáži. V garáži je štěně, musí mít hroznou žízeň a hlad. Měla jsem strach, zavolala jsem pomoc, začala být velká vedra.”

„Pracovníci z asociace v LA podali psům pití a krmivo, naštěstí byla otevřená okna.” Pracovník na místě, ale dostal příkaz z vedení, aby psy nechal na místě. Dle vyhlášky LA je nutné předem kontaktovat majitele domu a dát mu možnost situaci vyřešit.

„Kdyby se majitel domu vrátil do 24 hodin, mohl by soudit město a chtít finanční kompenzaci za nepovolený vstup do domu”, vyjádřil se pracovník asociace pro ochranu zvířat.

Tento postup nepřišel dostatečný H. Peterovi, který se dostal do garáže a během pár minut nesl v náručí štěně, než se ale stihl vrátit pro druhého psa, přijela policie.


Po zatčení Petera se začali tvořit petice a zakládat Facebook stránky na „podporu hrdiny.” Po 3 dnech byl propuštěn z vazby bez dalšího postihu. A jak je to v České republice? Pokud např. v Čr uvidíte uvězněného psa v automobilu ve velkých vedrech a je očividné, že může jeho organismus zkolabovat, máte právo ho osvobodit. Ovšem v praxi je velmi složité své jednání podložit důkazy, proto se doporučuje před zničením cizího majetku zavolat PČR.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!