Velká plemena psů fotogalerie

Psí plemena

Přidal big-is-big, dne 10. 11. 2015 ,  0x


Ahoj! zdravím především všechny milovníky psů velkých plemen! Já osobně ve skutečnosti nemám rád velká zvířata - exotické jako třeba slony, žirafy, zebry atp. Dokonce ani koně, krávy atd. Přijdou mi totiž buďto “nedosažitelní” anebo jako potrava pro lidi :-)

Pes je něco speciálního

Na druhou stranu, psa vlastně neberu jako zvíře. Spíše živočicha, který je (téměř) na srovnatelné (inteligenční) úrovni jako člověk. Ovšem nemá vyvinuté hlasivky atd. k tomu, aby mohl komunikovat jako lidé. Také nemá vyvinuté ruce, nohy jako my. V neposlední řadě má i menší mozek… Nicméně, snad mi dáte za pravdu, že pes je něco víc než třeba kůň.

Malá plemena psů versus velká plemena psů

Přestože pes, vlastně i vlk pravděpodobně vznikl z malinkatého tvora, který se vzhledově podobá spíše dnešní lišce (řeč je o Miacis, což je předek i dnešních koček či medvědů). Přestože předek psa byl malý, bližší psí předek je vlk, který zase tak malý není. Je neuvěřitelné, jak rychle lze psy vyšlechtit. A proč jsou pro mě velcí psi lepší? Protože z vlastní zkušeností vím, že malí psi obvykle štěkají, štěkají a koušou… Protože jsou tak malí, že se o sebe bojí. Jejich inteligence v porovnání s velkými plemeny také bývá nižší.

Obrázky psů velkých plemen

Vlastním nyní již tři psi velkých plemen (rotvajlerku, ridgeback a nově zlatého retrívra). Nejsem zaměřený na bojová anebo “hodná plemena.” Připravil jsem si pro vás menší fotogalerii normálních a vtipných obrázků velkých psích plemen, o kterou se rád podělím (viz. níže).

 


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!