Uprchlík, mladý chlapec odmítl následovat rodinu, protože čekal na pomoc u raněného psa

Smutný pes

Přidal gogsss, dne 27. 02. 2017 ,  0x


Pouze osmiletý uprchlík ze Sýrie jménem Hüseyin el-Hasan zamával emoci obyvatelům v Kilis (Turecko). Se svojí rodinou byl totiž svědkem autonehody, při níž automobil poranil psa. Viník nehody ujel a rodina chlapce nehodlala věc řešit. Ale mladík, vlastně jako jediný ze svědků, udělal správnou věc.

Hüseyin el-Hasan po autonehodě odstranil deku z jeho „obydlí“ a vyběhl psovi na pomoc, a to i přesto, že měl přísně zakázáno s dekami hýbat, protože termoizolace rozhodně nebyla ideální…

Strženou deku vzal s sebou, položil ji na psa a poté křičel na dospělé známé, aby zavolali pomoc. Během čekání na pomoc chlapec celou dobu seděl vedle psa a odmítal odejít.

Po necelé půl hodině dorazili dobrovolníci z místního útulku, kteří psa přivezli k veterináři. Bohužel, bylo pozdě, pes zemřel na následky vnitřního krvácení vlivem autonehody. To chlapec samozřejmě špatně nese, ale jeho skutek nebyl ihned zapomenut. O příběhu se dozvěděl starosta města, Cuma Özdemir. Cuma Ö. navštivil chlapce s jeho rodinou a osobně jim poděkoval. Cuma Özdemir se k situaci vyjádřil: „Chápu, že pro někoho to nic neznamená. Podle mě je to ale ten největší důkaz lidskosti a solidarity.“

Hüseyin el-Hasan, 8 let starý hoch nám připomněl, co je to lidskost a solidarita

Byl svědkem autonehody, k poraženému psovi (jako jediný) vyrazil na pomoc

Ze svého obydlí v městě Kilis (Turecko) vzal deku, a to i přesto, že tím do celého obydlí pustil chladný vzduch

Deku dal na psa a volal na dospělé známé, aby zavolali pomoc

U psa čekal celou dobu, než dorazili pracovníci místního útulku

Místní starosta Cuma Özdemir chlapce navštívil, aby ho pochválil

Cuma Ö: „Chápu, že pro někoho to nic neznamená. Podle mě je to ale ten největší důkaz lidskosti a solidarity.“


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!