Tenhle útulek bere psy na kávu, aby jim našel nové majitele

Kuriozity

Přidal nudo, dne 7. 11. 2016 ,  0x


Psi v útulku žijí v depresích, nemají příliš mnoho volného pohybu a de facto pouze čekají na nového páníčka. Jeden americký útulek se rozhodl psům zvednout náladu opravdu originálním způsobem. V rámci vycházky jdou pejsci do Starbucks - aby se cítili lépe.

Jeden z dobrovolníků z místního útulku takto chodí se psy každé úterý. Jedná se o speciální kávu, která obsahuje mj. espresso a šlehačku. Pojmenovali ji jako „Puppucino“ (v překladu: „kapučíno pro štěňata“).

„Nejenže si pejsci pochutnají, ale také změní prostředí, projdou se a užijí si den“, říká dobrovolník v útulku. „Oni to zbožňují, vybrali jsme psy, kteří bez problémů zvládnout pobýt v kavárně.“

„V našem útulku rozhodně neděláme nic plošně. Dbáme na to, aby každý pes měl individuální péči, což se týká i kávy. Psi, kteří nemohou jít do kavárny, dostanou svoji kávu později v útulku.“

A jak tito psi mohou rychleji najít nové páníčky? Místní Starbucks sdílí na své síti fotky čtyřnohých zákazníků, a tak je nabízí k adopci.

Poznámka: V České republice se stěží dočkáme něčeho podobného, přestože si i u nás ve Starbucks můžete namíchat až 17000 variant kávy, cena této kávy je vyšší než dobrý oběd v restauraci (pro člověka). Psi za tuto cenu žijí v útulku na granulích třeba i týden.

Je káva zdraví škodlivá? Kofein je pro psy více „toxický“ než pro lidi, ale ani kočce by nemělo uškodit vypít 2 espressa. Ovšem hyperaktivitu, podobně jako u člověka, resp. dětí čekat můžete. ツ

Dobrovolník bere psy na „psí kávu“, aby se cítili lépe.

Vyráží s nimi do místního Starbucks každé úterý.

Pejsci si nejen pochutnají, ale změní prostředí, projedou se autem a celkově si užijí den.

„Jednoduše to zbožňují!“

„Zaměstnanci a dobrovolníci v místním útulku dbají na individuální péči o psy.“

„Pejsci, kteří do útulku nemohou, o svoji kávu nepřijdou, dostanou ji i s donáškou až v útulku.“

Starbucks zveřejňuje fotky svých čtyřnohých zákazníků, čímž jim pomáhá najít novou adoptivní rodinu.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!