Tahle kavárna dává pouličním psům nocleh, a to každý den, když zákazníci odejdou. Už 3 roky!

Kuriozity

Přidal chalkadusty, dne 23. 02. 2019 ,  0x


V Řecku, nejen vlivem finanční krize se někteří lidé (hloupým způsobem) vzdávají psů. Někteří majitelé psy jednoduše nechají v centru města a opustí je. Naštěstí, zde na ostrově Lesbos v městě Mytilene existuje kavárna, kde tito psi nacházejí nocleh, vodu a trochu krmiva.

„Každou noc, když zavíráme, tak sem ti psi prostě přijdou a vejdou dovnitř. My je sem pustíme, majitel s tím nemá problém,“ říká číšník, který chtěl zůstat v anonymitě.

„Krize zasáhla snad nejvíce právě ostrov Lesbos. Ale lidé jsou v dnešní době více informovaní a více solidární,“ říká autor následujících fotografií.

„Ale už je to několik let od krize a od té doby se situace mnohonásobně zlepšila, pravděpodobně i díky našim dobrým úmyslům a hlavně sociálním sítím...“, vysvětluje.

„Když bar zavíráme, psi přijdou a přespí tu.“

„Funguje to takhle již 3 roky. Díky sociálním sítím máme asi trojnásobek zákazníku co před tím!“

„Z tohoto ostrova přešlo do Evropy k 1 miliónu uprchlíků. Lidé jsou solidární, pomáhají zvířatům a sobě navzájem.“

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!