Svetr pro psa - návod

Péče a zdraví

Přidal janina1967-20, dne 21. 10. 2015 ,  0x


Zdravím!

Měla jsem problém najít pořádný návod na ušití svetříčku pro psa. Je sice pravda, že na vietnamské tržnici lze sehnat obleček pro pejsky (větší i menší) za pár korun. Ale myslím, že když to ušiji na míru, přímo pro moji fenku, bude to pro ní lepší. Vlastně to bude lepší i pro mě, protože jsem na to použila starou mikinu po manželovi, který ji již pár let stejně odmítal nosit. Výdaje tedy jsou naprosto minimální. A pokud máte již nějakou tu praxi se šitím, bude to pro vás hračka.

Možná se ptáte, proč vlastně oblékat psa? Nepatřím mezi typ lidí, kteří si tím něco dokazují anebo chtějí být “in,” držet poslední módu apod. Jednoduše nechci, aby mi můj pes přes zimu prochladnul.

V nadpisu mám napsáno svetr pro psa, ale vlastně jde o mikinu pro lidi, která je jednoduše předělaná na obleček pro pejsky. K výrobě tohoto oblečku budete potřebovat textilní lepidlo, náčiní k šití (jehla, niť, nůžky, šicí metr…) a samozřejmě materiál, ze kterého budete šít - starou mikinu, tričko. Jestliže je váš pes větší, možná bude potřebná koupit přímo látku.

Následně vám sepíši podrobný postup pro domácí výrobu svetr, vlastně mikiny pro psy.

Při stříhání nezapomeňte vždy dávat dostatečnou rezervu, ubrat lze vždycky!

  • Nejprve psa změříme: kolem středu těla psa (přes hrudník/břicho), poté vzdálenost od krku k ocasu (podél zad), dále vzdálenost od krku do poloviny žaludku a nakonec rameno k lokti (čímž určíme délka rukávů). Samozřejmě neměříme pravítkem, ale šicím metrem.

  • Nyní je nutné si zvolit stranu, která bude vidět (směrem od těla psa). Zvolenou stranu otočíme směrem vzhůru, tudíž ji uvidíme. První střih povedeme od středu mikiny svetru nebo i trička, a to napříč. Tento střih vlastně bude znázorňovat ve výsledku obleček od krku psa po jeho kořen ocasu - zde tedy využijeme první naměřený úsek. Nezapomeňte, že musíte nechat i jistý volný prostor (cca 3 cm), aby svetr psa neškrtil.

  • Nyní jsme tedy zbaveni spodku trička. Následně trikot jakoby zeštíhlíme ze stran, zprava a zleva. Je k tomu vhodné použít například talíř, kdy provedeme fixou náčrtek pro střih nůžkami. Látka, která nám má zbýt, odpovídá rozměru hrudníku. Pokud má váš pejsek či fenka silnější přední nohy, nechejte více volnosti - musí zůstat více látky, aby psovi svetr padl na míru a neškrtil ho. Také nezapomínejte nechávat látku na lemy.

  • V dalším kroku otočíme zbylou látku tak, aby byla pomyslná břišní část vzhůru. Teď využijeme naměřenou délku od krku psa do poloviny žaludku. Střih provedeme od středu límce kolmo směrem dolů. Znovu nezapomeňte ponechat prostor pro lem.

  • Tento krok se netýká všech. Záleží na délce předních nohou vašeho pejska. Pokud je to nutné, ustřihneme rukávy.

  • Teď přichází pro neznalé k nejsložitějšímu kroku - lepení. Nuže, otočíme trikot (budoucí) vnitřní stranou ven, čímž ho vlastně dáme naruby. Nyní umístíme do nastříhaných hran. Lepidlo umístíme kousek od hran, následně látku přehneme tak, že bude vyčnívat do vnitřní strany (uvidíme na ní). Je vhodné použít sponky, abychom nemuseli látku (než lepidlo zaschne) držet ručně. Poté co máme látku u nastřižených okrajů slepenou, počkáme, až lepidlo zaschne a látka se zafixuje.

  • Ještě trochu lepení. Pořád budeme lepit po stranách zbylé látky. V tomto kroku budeme lepit ještě spodek látky ke středu, vlastně jde o budoucí pokrývku žaludku. Vezmeme tedy (již jednou slepený cca 0,5 centimetry) spodní okraj, přehneme ho o dalších cca 2 cm (záleží na rozměrech pejska). Tím vlastně okopírujeme tvar břicha a hrudníku. Slepíme a znovu počkáme než lepidlo zaschne.

 

  • Dostáváme se znovu k volitelnému kroku. Můžete všít zip nebo kapsičky. Anebo jednoduše látku sešijete a máte vyhráno!

Doufám, že článek pomohl! Těším se na případné fotky vašich výtvorů!


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!