Štěně jezevčíka

Štěňata

Přidal dominik, dne 16. 10. 2015 ,  0x


Jezevčík (v originále Dachshund) je nejen v České republice velmi populárním plemenem. Je inteligentní, malý, nepotřebuje mnoho pohybu v porovnání s jinými psy. I v dnešních dnech nachází využití nejen po boku důchodce v penzionu, ale také po boku myslivců. Abych úvod dokončil, zmíním i hlavní negativum - tvrdohlavost. Přestože si ho pořizují i rodiny, které na něj nemají tolik času, který potřebuje. Alespoň v období pubertu potřebuje “tvrdou ruku,” k vymezení jeho místa v hierarchii.

Štěně zadarmo i za dvacet táců

Při pořízení jezevčíka (především pro první majitele) nastává dilema. S průkazem původu nebo to je jedno? Ano i ne. Víte, že se psem nebudete chodit na výstavy, nechcete mít čistokrevná štěňata jezevčíka. Také je Vám jedno, zda bude o něco vyšší či nižší nebo že nebude mít zcela to správné zabarvení. Jednoznačně běžte do (potencionálního) křížence.

Nevěřte všemu, co nabízející píše

Mnoho inzerentů Vám odpřisáhne, že rodiče jsou s PP (průkazem původu - správně rodokmen psa, de facto rodný list). Nemusí tomu tak být. I když to pravda být může, proč nebyli rodiče štěněte chovní? Lenost majitelů nebo defekt jedince. Nebo snad incest? Nechci Vás strašit, ale nepořizujte si první štěně pod názvem inzerátu např.: “Čistokrevný jezevčík ZADARMO!!!”

Modrá krev

Často se (hlavně v České republice, panebože proč?) zaměňuje termín kříženec a čistokrevný pes. V hledáčku Google naleznete na dotaz: “čistokrevný pes bez PP” mnoho odkazů. Mnoho odkazů, mnoho výmyslů. Spojení čistokrevný pes bez PP dává smysl asi jako originální Rolexky, které Vám nabízející prodává s úsměvem na tváři za 500 Kč. Rozhodně nechci srovnávat psa s hodinkami. Ale uvědomte si, že cizímu inzerentovi nikdy nemůžete 100 % věřit, když k tomu nemá objektivní důkazy, respektive dokumenty.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!