Smutný pes z útulku měl jediného kamaráda, plyšového slona. A jak si zvykli na nový domov?

Smutný pes

Přidal gomm, dne 7. 03. 2017 ,  0x


Tohle je Smokey, pes, který odmítal jít kamkoliv bez svého oblíbeného plyšového slona. Jeho předchozí majitel přišel o domov, právě díky tomu se o Smokeyho nemohl nadále dostatečně postarat.

Smokey byl umístěn do místního útulku zrovna na den Valentýna a s sebou měl samozřejmě i svojí oblíbenou hračku slona. Svého plyšového slona s růžovýma ušima miluje natolik, že na jeho kotci bylo dokonce upozornění, že v případě adopce je nutné adoptovat oba dva.

Právě (pouhý) plyšák dodával Smokeymu pocit komfortu a jistoty, což většina psů v útulcích nemá. Ovšem již po pár dnech se dle slov pracovníků v útulku Smokey cítil špatně, začal se projevovat bázlivě až agresivně… Aby toho nebylo málo, již měl na začátek března stanoven termín na eutanázii. Pozn.: Smokey byl v útulku v Tamarack ve městě Columbus (v Oháju), kde jsou eutanázie nechtěných psů běžnou praxí, v České republice je eutanázie bez racionálních důvodů (včetně snížení stavu) zakázána.

Jednoho dne do útulku přišel pracovník blízké asociace pro ochranu zvířat a se Smokeym si na první pohled padli do oka. Rozhodl se, že mu musí najít domov. Již následující den si Smokeyho přišla vyzvednou Melissa Sutherlendová. „Jakmile pochopil, že u nás doma zůstane, nemůže se přestat smát. Byl hrozně smutný a strážil si svého plyšáka, ale jakmile jsme na něj začali mluvit, všechno bylo více než OK. Je super, co všechno pro ty psy dělají. Kdybych se o něm nedozvěděla, nemuseli by to skončit dobře...“

Tohle je Smokey, který neudělá ani krok bez svého oblíbeného slona.

Jeho předchozí majitel přišel o domov, o Smokeyho se nemohl nadále starat.

Na konci měl dokonce uvedeno, že je nutné adoptovat oba současně. „Se mnou vezmi i slona!!!“

„Po pár týdnech byl již ve stresu. Ani hračka nepomáhala. Jen ležel a téměř na nic nereagoval. Nejen proto jsem se rozhodl, že mu musím najít domov.“

Díky dobrovolníkovi Smokey našel náhradní domov. A nyní se nemůže přestat smát.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!