Saarloosův vlčák bílý

Psí plemena

Přidal dominik, dne 16. 10. 2015 ,  0x


Saarlosův vlčák je skvostné stvoření, které obecně v porovnání s jinými “vlčáky” nabízí mnoho výhod. Jako celosvětově uznávané plemeno, po schválení FCI, ho chováme již od poloviny 70. let 20. století. Delší šlechtění, které započalo v Holandsku mu dodalo hned několik typických rysů socializace respektive domestikace. Nemusíte tak mít strach, že byste s ním měly větší problémy i ve větším městě. Ovšem za předpokladu, že ho s daným prostředím seznámíte již ve štěněčím věku.

Standart barvy Saarloosova vlčáka

Tento typ psa se dle norem, schválených mezinárodní kynologickou komisí (Fédération Cynologique Internationale), může vyskytovat de facto v mnoha barevných variantách. Typickou je “vlčí” zabarvení saarloosova vlčáka, resp. tmavě šedá. Na druhou stranu, mě pro stavbu těla tohoto psa přijde vhodnější čisté, bílé zbarvení chlupů. Celkový dojem poté působí originálním a působivým dojmem. Můžete si pořídit jedince i hnědého zabarvení - lesní hnědá (podobná zabarvení srnce).

Nádherný skeleton psa

Saarloosův vlčák na první pohled své vlčí předky nezapře. Lebku má širokou a plochou, týlní hrbolek nevystupuje a oční jamky jsou v dokonalé linii s celkem lebky. Dobře vyvinutý jařmový oblouk tvoří vizuálně protáhlejší tlamu. To vše dohromady dodává ojedinělý vlčí a zároveň přátelský výraz masky (“obličeje”). Ačkoliv jeho pohled budí respekt, někomu možná strach, zamilujete si ho.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!