Rodina si všimla, že adoptovaný pes v misce vždy nechává přesně polovinu krmiva…

Smutný pes

Přidal goglan44, dne 27. 03. 2019 ,  0x


Když dneska Otyho uvidíte - šťastného, s úsměvem a s ocasem stále v nejvyšších otáčkách - nikdy by vás nenapadlo, jakým utrpením si prošel.

Přestože Oty nemá žádné přehnané reakce nebo agresivní chování, které je u adoptovaných psů, kteří si prošli peklem, vcelku běžné, na svou minulost určitě nezapomněl.


Všechno začalo v polovině minulého roku, kdy Julia Samová adoptovala z útulku psa jménem Oty. Trvalo půl roku, než se z toho Oty po fyzické stránce dostal.

„Zajímavé je, že úplně od začátku hrozně moc vyhledával lidský kontakt. Byl za všechno strašně vděčný.“


Podle jeho majitelky poslední věc, která ji trápí je fakt, že Oty má strach při jídle. Ovšem úplně opačný než je u adoptovaných psů obvyklé. Ať už Oty do misky dostane jakékoliv množství krmiva - vždy nechá polovinu.


Proč nechává jednu polovinu misky vždy prázdnou se ani nikdy s jistotou nedozvíme. Julie má ale dvě teorie. Téměř jisté je, že jeho chování pochází z dob před vstupem do útulku pro psy. „Buď si nechává krmivo na horší časy, protože se bojí, že potom dlouho žádné nebude. Druhou možností, ke které se osobně přikláním je fakt, že byl v malinké kleci zavřený s druhým psem - takže je zvyklý mu zanechat druhou polovinu...“


„Vždycky mu říkám: To je v pořádku, můžeš to sníst celé...“


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!