Proč někteří psi tak moc milují sledování Tv?

Zábavná videa a obrázky

Přidal Nihoman, dne 2. 10. 2017 ,  0x


Je pravda, že většina psů není nadšená z dalšího dílu Ordinace v růžové zahradě. Ale to neznamená, že psi nemohou mít rádi sledování televize…

Existuje plno psů, kteří si sledování monitoru či televize užívají. Přestože vnímají především zvuky, televize může být skvělým nástroj, jak zabavit psa, když si potřebujete někam odskočit.

pes versus tv televize psi sledují televizi proč se pes kouká na televizi 1

Video: Psi vs. Tv


Veterinární lékař Patrick M. z univerzity v San Diegu se touto problematikou zabýval: „Pes všechno vnímá, není to hlupák. Ví mnohem lépe, kolik je hodin než člověk, dokáže předvídat mnohé, a to nejen podle toho, jak se chováte, co děláte, ale i podle toho, jak se cítíte. Psi totiž díky čichu dokáží identifikovat náladu okolních lidí. Především těch lidí, které dobře znají. Pokud jste naštvaní nebo ve stresu, můžete se před psem přetvářet tolik, kolik jen chcete, ale pes to pozná podle pachu. Televize je jedním z důležitých signálů. Když je televize zapnutá na obvyklém televizním kanálu, pes je lidově řečeno v pohodě, protože při zapnuté televizi je jeho páníček v klidu. Ale jakmile se televize vypne, zatáhnout se okna atd., páníček je pravděpodobně na odchodu a pes je samozřejmě neklidný. Někteří psi to na sobě nedávají znát, ale věřte mi, že nejsou hloupí a vědí, co přijde...“

A proč můj pes kouká na televizi?

pes versus tv televize psi sledují televizi proč se pes kouká na televizi 2


Díky technologickému pokroku už psi nevnímají pouze zvuk z televizoru, ale i obraz. Takže můžeme poděkovat inovacím… Psi a také kočky (jakožto dravci/šelmy) vnímají okolní svět mnohem „rychleji“ než člověk. Někteří z nás si ještě vzpomenou na staré filmy, které jakoby „problikávali.“ To souvisí s tzv. frame rate, který udává počet snímků za vteřinu, které se promítnou na obrazovce. A co to tedy znamená v praxi? Když se pes kouká na starou televizi, vidí jen obrázky, nevidí souvislý obraz. Pokud se ale kouká na novější televizi, která má 60 a více snímků za vteřinu, je pro něj vizuální obraz z televize zajímavější a může ho začít vnímat.

pes versus tv televize psi sledují televizi proč se pes kouká na televizi 3


„Pokud Váš pes miluje ostatní psy, pravděpodobně na televizi vůbec nebude reagovat. Psi většinou reagují pouze na jiné psy, kteří se v Tv objeví“, vysvětluje kynoložka Melisa spolupracující s MVDr. Patrickem M.

pes versus tv televize psi sledují televizi proč se pes kouká na televizi 4
pes versus tv televize psi sledují televizi proč se pes kouká na televizi 5
pes versus tv televize psi sledují televizi proč se pes kouká na televizi 6

pes versus tv televize psi sledují televizi proč se pes kouká na televizi 7


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!