Proč se pes klepe

Nemoci

Přidal jorge-y, dne 27. 11. 2015 ,  0x


Trápí Vašeho psa anebo fenu chvění, třes či klepání? Na tomto webu se již nachází článek o tom co dělat, když se třese pes, zmiňovaný text najdete zde. Já se zaměřím pouze na příčiny třesu a chvění u psů, přičemž se pokusím výše uvedený článek doplnit. Následuje seznam důvodů klepání se, chvění a třesu u psů.

 

  • Pes cítí bolest

 

Pokud se u psa nejedná o bolest končetiny, bývá pro laika velmi obtížné určit zdroj bolesti. Třes u psa obvykle způsobuje bolest zad, hlavy anebo šíje.

Za klepáním psa může mj. stát i bolest svalů, v tomto případě mluvíme o muskulárním třesu, který je mnohem intenzivnější.

 

  • Otrava, pes snědl toxickou látku

 

Jestliže je možné, že pes “před chvíli” pozřel toxickou látku, ihned jednejte, protože již po 2 hodinách určitá část psem pozřené látky postoupí z žaludku do tenkého střeva, po čemž je následná léčba mnohem složitější.

Klepání se u psa může způsobit např. i předávkování se cukrem nebo otrava čokoládou. Jestliže jste si na 101% jisti, že je vhodné vyvolat zvracení u psa, učiňte tak. Důrazně doporučuji vyvolání zvracení u psa předem konzultovat s veterinářem! Návod a případy, kdy je vhodné vyvolat zvraceni u psa, naleznete v tomto článku. Bližší informace o otravě a doprovodných příznacích naleznete zde.

 

  • Virové či bakteriální onemocnění

 

Virové nebo i některá z bakteriálních onemocnění mohou v pokročilejších stádiích u psa mj. vyvolat nadměrné chvění, třes anebo i záchvat. Pokud tato situace nastane, je důležité zachovat klid a psa nechat záchvatem “projít,” jestliže tento stav nastal u Vašeho psa poprvé, na nic nečekejte a vyhledejte veterinární péči. Mezi nemoci, které vždy v daném stádiu choroby vyvolají třes patří např. psinka, vzteklina anebo zánět ledvin, který nemusí být způsoben bakteriemi či viry…

 

  • Přehřátí psa

 

Okolní teplota, ať už velmi nízká anebo velmi vysoká může u psa vyvolat třes. U malých plemen se často jedná o “fyziologický stav”, který není zapotřebí léčit. A co dělat v tomto případě? Pokusit se psa zahřát anebo zchladit, ale postupně, ne šokem!

 

  • Pes se klepe, protože chce

 

Pes nebo fena se může klepat, protože ji či jeho něco svědí, škrábe a daném místě se nemůže podrbat… Případně pociťuje na svém tělo něco, co tam být nemá (nejčastěji vodu). Tento reflex klepání je u psů zcela normální a běžná záležitost.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!