Pouliční fenka překvapila záchranáře vrhem štěňat - Jedno z nich je zelené

Kuriozity

Přidal eroganova3, dne 5. 04. 2019 ,  0x


Když se roztomilá, ale velmi podvyživená, fenka německého ulice dostala z útulku do azylu pro psy, bylo těžké jí najít nového majitele, byla totiž velmi nedůvěřivá k novým lidem. K záchranářům z azylu si ovšem přivykla během prvního týdne.

„Našli jsme ji u silnice, jak jde po krajnici, celá podvyživená a ve výrazu velmi smutná, ale zároveň i roztomilá. Od silnice jsme ji odchytávali asi 20 minut, hodně se nás bála....“

„Přestože byla velice podvyživená, po přívozu do azylu jsme si všimli, že nejspíše bude březí. A to se hned potvrdilo za dva dny, kdy porodila.“

Největším překvapením pro všechny bylo jedno štěně, které se narodilo zelené

„Zelené štěňátko jsme pojmenovali Klavy (v překladu jetel, pozn.), myslíme, že to k ní dobře pasuje.“

Zelená barva pravděpodobně vznikla smícháním žluče s plodovou vodou matky. Jde o velmi ojedinělý případ, obvykle se nic podobně neděje. Na vznik zelené barvy může mít vliv i špatný stav fenky před vrhnutím štěňat.

„Za 3 dny se zelená barva začala pomalu vytrácet.“

„Teď jsou jí Greeny 2 týdny a zelená je téměř pryč.“


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!