Poplatek za psa - Praha

Nezařazené

Přidal nejfriend, dne 19. 12. 2015 ,  0x


V každé městské oblasti našeho hlavního města, Prahy, jsou podmínky a cena za držení psa či feny shodná. Roční cena činí 1500 Kč (za druhého psa 2250 Kč), ovšem existuje několik cest, díky kterým se můžete tomuto poplatku za psa zcela vyhnout. V praxi je evidence psů v místě bydliště majitele velmi důležitá. Každý pes musí vlastnit psí známku, která se vydává každý rok společně s (ne)zaplacením ročního poplatku.

Povinnost platit poplatky a ohlašovací povinnost psa v Praze

De facto samotné placení za psa nebo fenu není nutné, protože zde existují určité výjimky, které vás této povinnosti mohou zbavit. Ovšem nahlásit psa a vlastnit psí evidenční známku je povinen každý majitel psa. Samotné nahlášení je nutné provést nejdéle 15. den od nabytí psa. Poplatek za psa se platí od 3. měsíce věku psa. V případě, že máte možnost využít určité výjimky či benefitu, nezapomeňte je při nahlašování uvést. V případě pozdějších námitek, nemusíte být vyslyšeni.

Pro nahlášení psa na městském úřadě dané městské oblasti Prahy je nutné vlastnit a pro zapsaní do evidence psů a majitelů přinést originál či úředně ověřenou kopii vašeho OP (občanského průkazu) a očkovací průkaz psa. Průkaz původu psa a další listiny nejsou nutné.

Praha poplatek za psa

Jak se vyhnout poplatku aneb kdo nemusí platit poplatky za psa

V celé ČR by od placení městu za držení psa, respektive za vlastnění psa či feny měli být zcela osvobozeni následující.

  • členové SZBK ČR - záchranáři
  • služební policejní psi
  • psi z pražského útulku, a to v době 2 roky
  • psi jako doprovod ZTP-P

Velkou či menší slevu od základního poplatku za psa (1 500 Kč) obdrží následující jedinci.

  • senioři (200 Kč za prvního psa, 300 Kč za každého dalšího psa)
  • invalidové (200 Kč za prvního psa, 300 Kč za každého dalšího psa)
  • lidé pobírající vdovský důchod (200 Kč za prvního psa, 300 Kč za každého dalšího psa)
  • poživatelé sirotčího důchodu (200 Kč za prvního psa, 300 Kč za každého dalšího psa)
  • majitelé psa, kteří bydlí v rodinném domě (600 Kč za prvního psa, 900 Kč za každého dalšího psa)

Co si o těchto slevách či úplném zproštění povinnosti placení poplatku za psa myslíte? Přinutí vás tato fakta zamyslet se nad tím, zda se vyplatí, popř. zvažujete praktikovat Záchrannou brigádu kynologů České republiky (SZBK ČR)?


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!