Plemeno Český vlčák

Psí plemena

Přidal jezejda-s-p-o-l, dne 22. 10. 2015 ,  0x


Bavil jsem se na cvičáku s pejskaři a vychvalovali českého vlčáka, jaké to je skvělé plemeno. Že si ho prý pořídí. Rozebírali, jak s ním budou chodit na výstavy a zkoušky, bůhví co ještě.

Nechtěl jsem být za hlupáka, tak jsem se do debaty příliš nezapojoval. Nikdy jsem totiž o žádném českém  vlčákovi neslyšel. Tak jsem se je nechal bavit, ať si řeknou svoje.

Po příchodu domů mi to nedalo a snažil jsem se na internetu dopátrat, jak ten pes vypadá a jaký má standard. Nejprve jsem do Google zadal Czech Alsatian, abych dostal co možná nejlepší výsledek, ale nic-moc mi to nenašlo. Nuže dobrá, asi to bude nějaké ještě neuznané plemeno, které je v plenkách, zkusím hledat v češtině a snad na něco narazím.

Po pár minutách hledání jsem našel leda… Ti pejskaři jen vypadali znale. Nejspíše měli namysli československého vlčáka. Ten má zemi původu naši domovinu, Česko. No, žádný pravý český vlčák prostě není. Tak snad článek pomohl :-)

 

Takhle by nějak nejspíš vypadal.

Slováci snad dají zapravdu, že jich není tak málo, abychom na ně v československých názvech zanevřeli.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!