Pes po narkóze

Rady začátečníkům

Přidal dominik, dne 16. 02. 2016 ,  0x


Narkóza neboli anestezie je při mnohým operacích nutná, a to nejen v případě psů, ale také lidí. V naprosté většině případů je narkóza během operace nutná, protože psovi na rozdíl od člověka nevysvětlíte, že nyní se nesmí hýbat, že nyní musí zůstat klidný nebo mohou být následky fatální. Během narkózy (synonymum anestezie), jak již plyne z překladu anestezie (řecky: bez vnímání). Následky anestezie, resp. narkózy jsou nejen u psů velmi variabilní.

Co jste to s mým psem provedli, po operaci se jeho stav zhoršil!?

Pokud jste svého psa po operaci vyzvedli z veterinární kliniky či ordinace a pes je malátný, dezorientovaný, de facto jako opilý, nemějte strach. Po operaci je pes, který byl operován, sledovaný a hlídaný po nutnou dobu pro případ, kdyby se vyskytl komplikace. Veterinární lékař předává psa, u kterého nelze předpovědět případné komplikace. Na druhou stranu, účinky narkózy po operaci psa z části přetrvávají. Nebojte se, pouze dočasně.

Co dělat se psem po narkóze

Po narkóze pes bude chtít pravděpodobně spát nebo ležet, prostě být v klidu. Umožněte mu to, nechte ho odpočinou. Najděte mu klidné místo, kde nebude rušen. Ale nezapomeňte, že i pes po anestezii potřebuje občas vyvenčit. Na vycházky se psem běžte pouze s vodítkem. Procházku zkraťte na minimum, pár hodin po operaci bohatě stačí 5 minut.

Co nedělat se psem po narkóze

Jak zvýše uvedených informací vyplývá, dočasné změny v chování jsou zcela normální a časem zcela vymizí. Nicméně, v této době si pes připadá omámený a může reagovat nevyzpytatelně. Přestože dáte za svého psa ruku do ohně, po operaci ho vyvarujte styku s dětmi či jinými zvířaty. Rozhodně psa po narkóze nenechávejte s dítětem bez dozoru. Ačkoliv je velmi nepravděpodobné, že se cokoliv přihodí, že se v domácím mazlíkovi projeví agrese, neriskujte.

Změna jídelníčku a dieta pro psa po operaci

Po narkóze je zcela běžná nausea, resp. nevolnost. Veterinární lékař by vám měl dát přesné pokyny, popř. i doporučit dané krmivo. Rozhodně krmte psa v malých dávkách, přestože se u něj nevyskytuje ztráta apetitu.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!