Pes hasky obrázky (husky)

Psí plemena

Přidal haaasky, dne 30. 10. 2015 ,  0x


Pes hasky, v českém jazyce správně Sibiřský Husky (v anglickém jazyce: Siberian Husky) je úžasné plemeno psa. Je vysoký asi 60 cm, váží asi 25 kg, přičemž je velmi energický. Jeho historie započala na v Rusku, na Sibiři, kde byl Husky vyšlechtěn k praktickým účelům.

Začátky psa Husky

Pes hasky byl vyšlechtěný k tomu, aby lidem pomáhal, a to jako tažný pes. I v dnešních dne je husky nejpoužívanější psí plemeno v soutěži psích spřežení. Pravděpodobně se nikdy nedozvíme, z jakých plemen byl Husky vyšlechtěn. Díky tomu, že byl využívaný kočovnými kmeny v oblasti Sibiře (k tažení sněžných saní), nejsou o něm doložitelné záznamy, a to až do začátku 19. století. Právě v roce 1909 na huskyho narazili američtí obchodníci, které ohromil a začali s importem do USA a Kanady.

Husky v současnosti

Dnes je Sibiřský Husky velmi oblíbený právě v Americe a v Kanadě. Jeho anatomické rysy a zabarvení jsou jedinečné. Také je pro něj typické různé zabarvení očí, přičemž de facto nejde o vadu, neboť to povolují standardy FCI. Díky svému atraktivnímu vzhledu se jeho obliba v Evropě zvyšuje. Nicméně není zcela určený do našich (českých) podnebným podmínek, je určený do oblastí s nižší průměrnou teplotou.

Zabarvení srsti a očí u plemene Sibiřský Husky

Oči by měli mít světlo modré či hnědé zabarvení. Hnědá barva oka se může vyskytovat v různých odstínech, nicméně černé oko není u haskyho tolerované. Zajímavé je, že může mít obě oči různé, tedy jedno modré a druhé hnědé.

Barva srsti je rozmanitá. Husky může být celý bílý, černo-bílý anebo také hnědý, šedý, stříbrný, zlatý, měděný anebo může být jeho srst zabarvená do lesní hnědi (světle červené).

Povaha psa

Temperament je jedinečný. Je to věrný společník do zimy, větru i deště. Husky potřebuje mnoho pohybu každý den. V porovnání s jinými tažnými plemeny psů je jeho postava atletičtější, tím myslím, že je svalnatější a lehčí. Zajímavým faktem je, že moc často neštěká, obvykle spíše vyje.

Přikládám  další nejlepší obrázky a fotografie (které se mi podařilo nalézt) tohoto skvělého plemena psa!

 


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!