Pes a mléko

Krmivo

Přidal janasarnie, dne 27. 12. 2015 ,  0x


Savci, od slova sát. Sací reflex je pro dítě stejně přirozený jako pro štěně. Děti i psi po narození od své matky (v ideálním případě) dostávají mléko, je to jejich jediný a zároveň komplexní přísun živin. Ovšem, pro nás je mléko a jiné mléčné výrobky přínosné i v dospělosti, u psů je to na delší povídaní.

Je mléko pro psy prospěšné či škodlivé?

Mléko a mléčné výrobky obecně tělu spotřebitele (člověka, psa či jiného zvířete) dodávají mnoho zdraví prospěšných vitamínů, organických i anorganických látek. Na druhou stranu v případě psů (i některých lidí) jsou tyto přednosti a výhody mléka vyvažovány negativy. Hlavním negativem je množství laktózy, které mléko či mléčné produkty obsahují. Obecně vzato, psi nejsou schopni odbourat větší množství laktózy. Mléko obsahuje i další špatně stravitelné látky, ale v mnohem menší míře než-li laktózu.

Mám psovi dávat mléko?

Ne často. V menší míře (velmi zhruba) u třetiny psů mléko nevyvolá žádné negativní jevy. Neobjeví se průjem či bolest břicha, ale metabolismus psa bude mít se štěpením a celkově s odbouráváním laktózy problémy.

Pes vypil mléko a nezvrací, nemá průjem

V tomto případě je možné psovi či feně podávat mléko. Na druhou stranu to není nezbytné. Mléko je zdrojem bohatým na bílkoviny, vitamíny a minerály. Ovšem tyto zdraví prospěšné látky může pes získat i v jiné stravě. Pes není kočka, proto pokud chcete, podávejte psovi mléko jen výjimečně (maximálně cca 1 x týdně) v malých dávkách.

Není mléko jako mléko

Tento článek nebyl napsán za účelem, aby lidi přiměl či zakázal psům podávat mléko a jiné mléčné výrobky. Rozhodnutí je na každém majiteli psa. Pokud si uvědomujete „cennost kravského mléka” nejen pro psy. Určitě si zjistěte více informací o kozím mléku, protože obsahuje méně laktózy a více vápníku. Samozřejmě i chuť je odlišná.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!