Opice zachránila opuštěné štěně, ujala se ho a nechává mu i vlastní jídlo

Kuriozity

Přidal hafons, dne 26. 11. 2016 ,  0x


V indickém městečku Rode se makak rhesus ujala pouličního štěněte. Při prvním setkání s opicí bylo štěně „v obležení“ pouličních psů, kteří na něj hodlali zaútočit. Ale naštěstí se do toho vložila opice rodu Macaca, která psy odehnala. Ano, zní to jako výstřižek z akčního filmu, jen oproti filmu je tento příběh skutečný.

Všichni přihlížející byli natolik unešení tím, co právě viděli, že dali opici mléko a krmení. Ale přišel další úžas - opice přinesla štěně k mléku a nechala ho napít jako první. To stejné se po chvíli opakovalo i s krmením.

„Byla to ta nejúžasnější věc, kterou jsem v životě viděla. Ta láska, péče, rodičovství naprosto neuvěřitelné“, popisuje situaci přihlížející žena.

„Jejich neúplatná láska nám dává určitý vzor toho, jakým způsobem bychom se měli chovat“, přiblížil jiný svědek.

Zajímavosti o Macaca mulatta

Makak rhesus je primát, který má 7 poddruhů. Tito primáti indického typu jsou drobnější a mají méně srsti. Naštěstí prozatím nejsou výrazně ohroženým druhem (tzv. málo dotčený živočišný druh). Indická vláda v posledních letech omezila jejich export. Jsou velmi inteligentní, hravé. Právě na nich William Harvey objevil Rh faktor, resp. Rhesus factor.

Tohle štěně bylo zachráněno opicí makak rhesus (Macaca mulatta)

Opice odehnala psy, kteří chtěli na štěně zaútočit

Jakmile psi utekli, opice nechala štěněti svou potravu

Od té doby jsou ti dva neodlučitelní

O štěně se samice makak rhesus stará jako o vlastní

Všichni svědci byli natolik unešení, že opici a štěněti dávali krmivo

„Jejich neúplatné přátelství nám dává cennou lekci do života, takovým způsobem bychom se měli všichni chovat.“

Mohlo by Vás zajímat: Fenka adoptovala osiřelé vačice


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!