Oblečky pro jezevčíky

Péče a zdraví

Přidal dominik, dne 16. 10. 2015 ,  0x


Jestliže jste chovatelem jezevčíka, musíte mi dát za pravdu, že v České republice je v chladnějších dnech, natož při teplotě pod bodem mrazu, potřebné nějaké zateplení. Plemeno jezevčíka je laicky řečeno nízké a dlouhé, přičemž má jen málo tukových zásob. Díky svému nízko posazenému tělu může snáze prochladnout než jiná plemena.

Bunda na zimu

Když nic jiného, alespoň nějakou tu zimní pokrývku na psa. Kromě zlepšení izolace vůči okolnímu vzduchu má obleček i jednu praktickou výhodu. Na posolených/z části roztátém sněhu se pes tolik neušpiní a nebude tolik práce s čištěním.

Když už jsem se zmínil o posolených silnicích… Především buďte opatrní v případě, že bydlíte na vesnici a chodníky či silnice se u Vás nesolí. Jednou Vás situace donutí vyjet se psem do města, kde budou pozemní komunikace posolené a pro psa to může znamenat několik týdnů trápení. Je to individuální. Některé psí polštářky (“chodidla”) to snášejí dobře, jiné jsou náchylnější. Značné rozdíly jsou i v rámci jednoho psího plemene.

Originál nebo Vietnamci?

U “vietnamců” dnes seženete téměř vše. Od pračky po ponožky. Když budete mít štěstí, pračka vydrží déle než ty ponožky za 5 Kč. Pokud zavítáte do větší tržnice/maloobchodu naleznete tam i oblečky pro psy. Velká výhoda je v ceně. Vlastně jediná výhoda je v ceně. Pro jezevčíka seženete obleček i za 50 Kč.

Kvalitnější a zároveň i dražší možnost nabízí zverimexy v kamenných pobočkách. Zde máte jistotu, že když u bundy uvidíte štítek waterproof (česky voděodolné), bude tomu tak. Alespoň v těch lepších zverimexech. V případě nespokojenosti navíc máte samozřejmě možnost reklamace.

Největší výběr oblečků pro psy

Největšího výběru se dočkáte samozřejmě na internetu. Míry psa si dokážete změřit sami doma prostřednictvím ševcovského metru. Víc nepotřebujete. Pokud si říkáte: “internetu nevěřím, chci to vidět na vlastní oči.” Nemusíte se bát, ze zákona máte nárok (nepoškozené) zboží vrátit do 14 dní, a to bez udání důvodů.

Poslední možností je si obleček pro jezevčíka ušít sám nebo na zakázku. Zde se meze nekladou. Divili byste se, ale obleček na míru často vychází i levněji než ten značkový zakoupený ve zverimexu.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!