Nejvhodnější pes k dětem

Psí plemena

Přidal fjordosdog, dne 1. 12. 2015 ,  0x


Jak vybrat toho nejlepšího psa k dětem? V zásadě nejde pouze o to zvolit vhodné psí plemeno, které do jisté míry predikuje temperament a celkově chování psa či feny. Důležité je také vybrat daného individuálního jedince z vrhu, tzn. vybírat klidnější štěňata, žádné “raubíře”, a to i přesto, že se může situace změnit. Základní povahové rysy psovi obvykle zůstávají i po období adolescence. A v neposlední je důležitá výchova psa. V naprosté většině případů agresivních psů je na vině právě majitel psa, resp. předešlá výchova psa. Pes má mít od štěněčího věku jasně dané a přesně vytyčené hranice.

Seznam psů vhodných k dětem

Jak jsem se již zmínil v úvodu - rasa psa je podstatná, ale není jediným z aspektů, ze kterých byste se při výběru psa, resp. štěněte měli řídit. Bohužel nelze přesně definovat to nejlepší a nejvhodnější plemeno k dítěti. Každá rasa psa je výjimečná, přičemž i každý pes je jedinečný, individuální s vlastními benefity i charakterovými vadami. Následuje seznam psích plemen, které byste rozhodně při výběru psa měli zvážit. Zeptejte se i samotného dítěte, která rasa psa se mu vizuálně líbí.

Bulldog (Buldok)

Je bulldog, jako plemeno psa, vhodné k dětem? Ano i ne, toto plemeno by měli zvážit spíše zkušení chovatele. Toto plemeno je velmi milující, oddané, bránící svoji rodinu. Ale na druhé straně, špatným vedením, resp. výcvikem se z buldoka může stát i agresivní jedinec vůči jiným zvířatům, ale i lidem. Ve skutečnosti se tato rasa psa do jisté míry využívá i na střežení a hlídání objektů. Buldoka k dětem? Ano, ale...

Bígl (Beagle)

Bígl je krásné plemeno psa, které de facto svým exteriérem do jisté míry připomíná hubeného baseta. Bígl je lovecké plemeno psa, které si snadno zamilujete nejen pro jeho skvělou a přátelskou povahu, ale také díky jeho krásnému psímu pohledu. Nejedná se o žádné převeliké plemeno, které by nechtíc dítěti vážně ublížilo. Obvykle bývá přátelský nejen k lidem či dětem, ale také k jiným psům a dalším zvířatům, ovšem vše záleží na výchově, resp. na typu výcviku. Pokud bíglovi nevytyčíte jeho místo, snadno se z bígla stane “vaše noční můra”, nebojte, pravděpodobně vás nebude chtít sežrat, ale zničí vše, co se mu dostane pod čumák - gauč, koberec, ožvýká i židle, dokonale vyplení zahradu aj.

Novofundlandský pes (Newfoundland)

Toto krásné, velké plemeno se zajímavou historií vlastní výborný čich a úžasnou přátelskou povahu. Mj. se jedná o jednoho z (hlavních) předků oblíbeného zlatého retrívra (Golden Retriever), které je také v zásadě vhodné k dětem. Přestože novofundlandský pes může (na neznalé) lidi budit respekt či strach, jde o velmi klidné plemeno psa, které si snadno vy i vaše děti a celá rodina zamilujete. Je velký, krásný s dokonalými loveckými vlastnostmi a v neposlední řadě - hodí se k dětem. Ale nezapomeňte, a to především v průběhu puberty, psa či fenu novofundlandského psa řádně vychovávat, resp. cvičit!

Labradorský retrívr (Labrador Retriever)

Labradorský retrívr společně s rodinou retrívrů (zlatý retrívr, flat coated retrívr, chesapeake bay retriever, kanadský retrívr, kudrnatý retrívr, nova scotia duck tolling retriever) tvoří vhodného psa nejen pro myslivce, ale také pro děti. Z labradorského či ze zlatého retrívra rozhodně žádného hlídače neuděláte. Samozřejmě, pes, ať už jakékoliv rasy, může po velmi špatných zkušenostech jevit vůči lidem strach, který může ventilovat agresí. Jestliže si pořídíte štěně (čistokrevné, které nebude trpět vrozenou psychickou poruchou - nádor na mozku atp., což je velmi nepravděpodobné) z těchto ras psů a následně se o něj budete s láskou pečlivě starat, rozhodně budete spokojeni vy i váš nový přírůstek do rodiny, retrívr.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!