Nejstarší pes na světě zemřel ve věku 30ti let

Smutný pes

Přidal frikolka, dne 13. 12. 2016 ,  0x


Kéž by tu s námi naši nejlepší přátelé byli alespoň o trošku déle! Maggie, nejstarší fenka na světě zemřela před pár měsíci, a to v klidu, ve spánku, ve své australské domovině.

„Pořád byla plná energie a pořád vykonávala své denní rituály“, vypráví její majitel Brian M. „Každý den pro mě chodila do práce, přesně na čas, právě když jsem končil. I ve svém pokročilém věku stále proháněla kočky. Ale během posledních dvou dnů se to změnilo. Já pořád doufal, že to zase přejde, já se také někdy pár dní necítím dobře a chovám se jinak, říkal jsem si...“

Věk Maggie bohužel nelze ověřit, protože se její průkaz původu ztratil ihned po koupi. Nicméně, její majitel Brian M. tvrdí, že když si jí přivedl domů, byli bratrovi (z předešlého vrhu shodných rodičů) Maggie 4 roky. Vzhledem k tomu, že se většina psů dožije (bohužel pouze) 8 až 15 let, tak 30 let je skvělý psí věk. Kdybychom chtěli psí roky převést na ty lidské, 30 psích let by odpovídalo asi 133 let.

„Jsem velmi smutný. Na druhou stranu, jsem rád, že se vydala cestou, kterou se vydala...“

Australská kelpie jménem Maggie, nejstarší fenka na světe, zemřela ve věku 30ti let

„Usnula doma ve svém pelechu. A už se neprobudila.“

„Poslední týden se chovala zcela normálně, byla stále plná energie.“

„Denně za mnou chodila do práce, stále proháněla kočky...“

„Ale v posledních dvou dnech se to razantně zhoršilo. Doufal jsem, že to přejde.“

„Jsem smutný. Ale jsem rád, že se vydala tou cestou, kterou se vydala...“

Maggie měla vlastně skvělý život. 30 psích let v přepočtu odpovídá více než 133 lidským rokům.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!