Nejlevnější granule pro psy

Krmivo

Přidal dominik, dne 16. 10. 2015 ,  0x


Jestliže hledáte ty nejlevnější granule pro psy, nebudu Vám promlouvat do duše, rád Vám doporučím způsoby, jaké psí granule vybrat, aby byly alespoň trochu kvalitní a přitom velmi levné. Ale jestliže chcete na svém psovi co nejvíce ušetřit, nebude lepší mu najít nový domov?

Ebay, Čína, dovoz ze zahraničí

V případě granulí pro psy bohužel tento způsob využít nelze, protože je zásilka příliš těžká a nikdo Vám 15 kg granulí zdarma napříč světa nedoručí. Ale čas od času nové značky granulí, popřípadě nové verze již známých značek nabízí 100 až 500 gramů testovacích granulí pro psy zdarma, a to i s dovozem. Možná máte pocit, že značky typu Pedigree jsou to nejlepší, protože je na ně reklama, ale přitom v ceně jsou někde ve středu. To je zvláštní, nemyslíte? Jestliže sháníte co možná nejlevnější značku psích granulí, vyplatí se porozhlédnout v hypermarketech, kde čas od času vyprodávají i velmi kvalitní psí granule (krátce před expirací) za velmi příznivé ceny.

Mohou psí granule zabít psa?

Ano, mohou. Ale tento fakt je velmi těžce prokazatelný, i když bude provedena psa, nemůžete dokázat, že pes zemřel výhradně na dané granule. Překvapivé je, že s údajnou otravou tisíce psů jsou spojováni i významní hráči na celosvětovém trhu, jako např. Purina. V případě kauzy Purina s jejím výrobkem Menful dokonce soud potvrdil, že zapříčinila smrt psa. Ano, u jednoho to je soudně doloženo, ale ve skutečnosti jich byly tisíce.

V České republice je mnoho pravidel (z velké části i díky EU), které určují, co musí obsahovat ten a ten výrobek. Co nesmí obsahovat? To už bylo zákonně schválené dříve než EU vznikla. U psů ale pravidla nejsou nijak striktně vymezena. Dokonce není ilegální psa sníst. Prodávat naštěstí ano.

Podle čeho se řídit, respektive jak poznám neškodné granule? V podstatě čím více proteinů, tím lépe. Naopak čím více zrní a karbohydrátů, tím hůře.

Kde hledat

Již jsem zmínil, kde nehledat. Možná jsem Vás i trochu vystrašil. Kde tedy hledat ty nejlevnější suché granule pro psy a čím se řídit, abych psa nezabil?

Jak je uvedeno výše, můžete využít výhodných akcích v obchodních řetězcích. Na druhou stranu, není zcela vhodné krmivo často střídat. Dále je na místě využít jeden z porovnávačů cen (například Heuréka), kde do hledáčku stačí zadat “granule pro psy” a následně dát seřadit podle ceny (od nejnižší).


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!