Nejkvalitnější granule pro psy

Krmivo

Přidal dominik, dne 16. 10. 2015 ,  0x


V první řadě si musíme říci, že na tomto tématu se jen těžko všichni shodneme na jednom brandu suchého krmiva, natož přímo na daném typu krmiva. Třebaže se někde dočteme z renomované studie, že ten a ten typ je nejlepší. K překvapení ho v České republice neseženeme.

Zapomeňte na Pedigree!

Firma Pedigree má úžasný marketing, je všude k dostání a je za skvělou cenu. Tím klady končí. Musí Vám přece být jasné, že s takovými investicemi do reklamy, které Pedigree má, není možné, aby za tak nízkou sumu prodávala nejkvalitnější granule pro psy.

Mí psi jedou na Pedigree a jsem spokojený/á! Vy se také můžete živit jen párkem v rohlíku a budete spokojeni. K věci, granule Pedigree obecně v kostře složení granulí obsahují mnoho kontroverzních ingrediencí. Například velké množství mletého kukuřičného zrna, “zbytky” drůbežího, kukuřičný lepek, živočišné tuky (6 mastných kyselin - BHA, kyselina citrónová), sojovou moučku, pšenici, rýži, kostní moučku s masem (pro zdroj vápníku), vysušené řepné řízky, vysušený hrášek, přidaná barviva.

Psi, masožravci

Nelze říci, že psovi zelenina v krmivu škodí (která je obsažena v granulích). Na druhou stranu, nemá trávicí trakt uzpůsobený ke zpracování zeleniny či ovoce. Jeho střeva či žaludek neobsahuje bakterie nebo prvoky jako tomu je u přežvýkavců.

Ve štěněčím věku psa se doporučuje ke krmivu přidávat mrkev, žloutek, mléko pro lepší srst a dostatek vápníku, aj. V malém množství neuškodí, zda pomůže…

Nejlepší Acana?

Několik nezávislých studií tvrdí, že je Acana ve složení psích granulí nejlepší. O tento post se v podvědomí většiny lidí připravila kauzou Acana Beneful. V tomto případě soud dal zapravdu žalobci vůči obžalované firmě Acana. Potvrdil, že de facto zavinila smrt a vážné nemoci u tisíce psů po celém světě. Jednalo se pouze o jeden výše zmíněný typ granulí této firmy. Příčemž za vinou stály především látky, které měly granulím dodat vlhkost (propylenglykol aj.)

Nicméně celkově Acana vyrábí velmi kvalitní granule pro psy. Jmenovitě sem patří: Acana Dog Food, Acana Regionals Grain-Free (není k dostání v Čr), Acana singles.

Je mnoho srovnatelných i lepších granulí pro psy. Nicméně je v Čr nepořídíte, zatím, v době napsání tohoto článku.

Závěrem

Říká se, že pes má tak pestrý život, jak má pestrou stravu. Myslete na to. Nekrmte jen granulemi a dopřejte psovi i maso (nekořeněné).


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!