Moskevský strážní pes povaha

Psí plemena

Přidal nejfriend, dne 14. 12. 2015 ,  0x


Moskevský strážní pes (Moscow Watchdog) je plemeno psa, které bylo vyšlechtěné v rámci sovětského svazu, respektive pro službu sovětskému svazu. Vzhledově je velmi podobný bernardýnovi. Podobný exteriér moskevského střážního psa k barnardýnovi není náhodný, protože toto plemeno bylo primárně vyšlechtěné právě zkřížením bernardýna s kavkazským ovčákem.

Co zdědil moskevský strážní pes po bernardýnovi

Vzhledem k tomu, že moskevský strážní pes de facto sloužil Rudé armádě, nezdědil po bernardýnovi jeho mírumilovnost a přátelství vůči lidem a ostatním psům. Jediné co z těchto aspektů podělil je přátelský výraz, nikoliv přátelská povaha. Ale zdědil jednu užitečnou vlastnost - oddanost. Míra oddanosti ke svému pánovi, a to až do posledního dechu.

Naopak po kavkazském vlčáku bernardýn zdělil skvělý chrup a obrovskou míru agresivity a nevyzpytatelnosti k nepřátelům, respektive k cizím osobám.

Výhody moskevského strážního psa

Právě obrovská oddanost a láska ke svému pánovi je největší povahovou výhodou tohoto plemena psa. Dále se moskevský strážní pes může pyšnit výborným čichem, mohutným tělem a skvělou dlouhou nepřilnavou samočistící srstí (líná dvakrát do roka), o kterou se není potřebné příliš starat. Také se může pyšnit velkou inteligencí, jež dokáže využít v individuální situacích, a to zcela bez daných pokynu, tedy samotné rozhodování a jednání na vlastní pěst jde moskevskému strážnímu psovi opravdu skvěle.

Nevýhody moskevského strážního psa

V první řadě si je důležité uvědomit, že jde o bojové, respektive plemeno psa, které bylo vyšlechtěno de facto do války, služby armádě. Na jednu stranu nachází dobré uplatnění, především v Rusku, jako hlídací plemeno. Na straně druhé, příliš se nehodí do rodin, rozhodně ne do bytu. Ačkoliv zkušený psovod si s tímto plemenem psa dokáže poradit a začlenit ho do své smečky, respektive rodiny. Moskevský strážný pes potřebuje jasně vědět, kde je jeho místo, na jaké pozici se pomyslné hierarchické pyramidě nachází. Pokud tomu tak nebude, snadno se může stát, že se v pomyslném žebříčku moci pokusí dostat výše.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!