Mateřská láska: Fenka labradora adoptovala lvíče

Kuriozity

Přidal rtolomila, dne 9. 04. 2019 ,  0x


„Ujala se ho, jako kdyby byl její vlastní potomek,“ řekl pro BBC Heshan Mendis, majitel fenky.

Jak můžeme vidět, mateřská láska nemá žádné hranice, ani ty mezidruhové.

Lvíče se narodilo v ZOO na Srí Lance, ale bohužel, jeho matka ho odmítla. Naštěstí si agresivity matky vůči svému mláděti všimli zaměstnanci ZOO, kteří lvíče od lvice separovali.První týdny života, už v roce 2014, o lvíče pečovali, aby se ujistili, že se správně rozvinou všechny fyziologické funkce. Náhradní péče ovšem nikdy plně nenahradí vzájemnou socializaci zvířat, v tomto případě šelem.Podívejte se na video

„Zkusili jsme je pustit k sobě, zprvu se převážně ignorovali. Během prvních 5-6ti hodin si na sebe ale zvykli a fenka ho přijala, jako kdyby byl její vlastní, po těch 6ti hodinách ho začala samovolně kojit.“

V pubertě lva odvezli zpět do ZOO, kam ho pravidelně chodí navštěvovat i majitel fenky. Jak můžete vidět na videu, pamatuje si ho a nechá se od něj hladit. I přesto, že musel pracovně odjet na celý rok pryč, lev si ho stále pamatoval.

Odborníci tvrdí, že existuje nespočet důvodů, proč lvice odmítne své mládě. Jedním z nich může být nedostatek mateřského mléka, resp. nadpočet potomstva, o které je schopna postarat. Dříve totiž platilo, že je lepší mít méně silných potomků nežli mnoho, ale slabých. Lvice také mohla samce lvíčete odmítnout kvůli tomu, že z něj cítila lidský pach.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!