Klášter adoptoval psa, který si nyní užívá život mnicha

Kuriozity

Přidal gomm, dne 10. 03. 2017 ,  0x


Tohle je „Friar Bigotón“ („Mnich Knírač“), do nedávna opuštěný pes, který se stal oficiálním členem, resp. mnichem v klášteře sv. Františka v Cochabambě v Bolívii.

Františkánské řády byly vlastně založeny na počest tzv. patrona zvířat, tudíž je adopce opuštěného psa z ulice de facto povinností. Ať už jde o propagaci kláštera, víry či pouze o shodu okolností - jedno je jisté - tenhle knírač si nyní užívá život plnými doušky.

„Celý jeho život je jen o běhu a hrách“, říká mnich Jorge Fernandez. „Všichni naši bratři ho velmi zamilovali. Je to výtvor našeho Boha.“

Mnich Mariusz Kaproń knírači dokonce vyrobil i psí kutnu (oblečení pro mnichy). „Tady je náš nový bratr na rybolovu“, takhle zněl první komentář pod fotografií umístěný na sociálních sítích, který nahrál Mariusz Kaproń.

„Kdyby (alespoň) každý klášter na světě adoptoval (alespoň) jednoho psa a dokázal se o něj dostatečně postarat...“, trefně reagoval místní (bolivijský) ochranář zvířat.

Váš názor

Co si myslíte Vy? Měla by se (křesťanská aj.) víra „zmodernizovat“ a více hledět i na zvířata? Viz. citát z Genesis 1.28: A požehnal jim Bůh, a řekl jim Bůh: Ploďtež se a rozmnožujte se, a naplňte zemi, a podmaňte ji, a panujte nad rybami mořskými, a nad ptactvem nebeským, i nad všelikým živočichem hýbajícím se na zemi.

Jiná náboženství naopak uctívají krávy, jiná zase zavrhují prasata… Neměl by člověk spíše pomáhat než panovat? A mohou vlastně psi do nebe? A není ten obleček pro psa zbytečný?

Seznamte se, tohle je Friar Bigotón, zatoulaný pes, který se stal mnichem

Františkáni po vzoru zakladatele patrona zvířat udělali správnou věc

Adopce opuštěných zvířat je (by měla být) pro tyto mnichy vlastně přirozená

Tenhle knírač si to podle všeho užívá. „Celý jeho život je jen o běhání a hrách.“

„Všichni bratři ho milují. Je to stvoření Boha.“

Mniši mu dokonce vyrobili i psí kutnu

„Tady je náš bratr na rybolovu“

Za iniciativou adopce ve skutečnosti stojí místní ochránce zvířat

„Snad to přiměje i další kláštery, aby také pomáhali opuštěným zvířatům.“

„Pokud by každý klášter adoptoval alespoň jednoho psa....“


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!