Jezevčík trpasličí tygrovaný

Psí plemena

Přidal jezejda-s-p-o-l, dne 22. 10. 2015 ,  0x


Zdravím,

 

dříve jsem vlastnil pouze yorkšírské teriéry. Ale nyní jsem bohužel o posledního z nich přišel. Říkal jsem si, že chci nějaké větší plemeno, ale vzhledem k tomu, že bydlím v bytě. Nebylo by to úplně vhodné.

Zcela náhodou jsem na internetu narazil na fotografii plemene jezevčíka - trpasličí tygrovaný. Nikdy před tím jsem o tomto typu jezevčíka neslyšel. Našel jsem si, že jsou to inteligentnější plemena. Je pravda, že ti mí yorkšírové moc rozumu nepobrali. Ale hloupí zase určitě nebyly.

Nikdy se mi jezevčík jako takový (myslím ten krátkosrstý - hnědé barvy) nelíbil. Připomínal mi spíše housenku se 4 nohama a ocasem… Ale “tiger” varianta se mi fakticky zalíbila.

Nejsem si zcela jistý, ale našel jsem dvě varianty tigrovaného stylu. A to dlouhosrstou a krátkosrstou. Poté co jsem shlédnul fotografie a inzeráty (moc jsem toho nenašel). Začal jsem hledat v anglickém jazyce, ale tam toho bylo ještě méně. Pod hledaným výrazem jsem našel pouze následující fotografii, která mě celkem pobavila.

Takto vypadal výsledek, když jsem se Seznamu zeptal na tygrovaného trpasličího jezevčíka :-)

Co z toho plyne?

Žádná taková rasa nebo plemeno nebo pes ve skutečnosti oficiálně uznaný není! Toť vše.

Závěrem - kde hledat

Doporučuji hledat pod těmito klíčovými slovy: “jezevčík trpasličí tygrovaný inzerce.” A hlavně nepoužívat Seznam, tedy pokud je Vám je jedno, zda najdete tygrovaného jezevčíka nebo jezevčíka se lvem.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!