Jezevčík trpasličí králičí krátkosrstý

Psí plemena

Přidal dominik, dne 16. 10. 2015 ,  0x


Tento typ jezevčíka je velmi oblíbený. Se svým ojedinělým nízkým a dlouhým tělem nenachází oblibu jen jako nejlepší přítel starších lidí či v rodinách. Je velmi rozšířený i v praktickém smyslu, po boku myslivců.

Jezevčík trpasličí krátkosrstý, pojmenování

Přímo tento typ jezevčíka je (především bývalým, ale i dnes používaným) symbolem našeho souseda, Německa. V anglickém jazyce ho můžeme najít pod výrazem The Rabbit Dachshund Smooth-haired a v originále v německém jazyce: Kaninchenteckel Kurzhaar nebo Kaninchendackel Kurzhaar.

Pro jeho popularitu se vytvořily zkratky používané mezi kynology, např. Teckel nebo Dackel, počeštěně tekl či dekl.

Krátké nohy a dlouhé tělo

Ačkoliv jeho anatomie těla nevypadá, de facto ani není uzpůsobená rychlému běhu. V praxi je Jezevčík trpasličí králičí krátkosrstý velmi mobilní plemeno. To oceňují lovci, respektive myslivci, kteří ho vyhledávají. Je velmi učenlivý, “myslivecké zkoušky” s ním jde s přehledem zvládnout. Na druhou stranu, především se psy (oproti fenám) se u tohoto plemene psa můžeme setkat i s větší tvrdohlavostí. Když si dekl něco usmyslí, někdy ho prostě nepřesvědčíte, že to se nedělá. Chce to trpělivost a dostatek času na výcvik, jako vlastně u kteréhokoli jiného plemene. Poté již zvládne pokyn uposlechnout i v těch nejtěžších situací.

Jaké zvolit pohlaví jezevčíka?

V případě plemene Jezevčík trpasličí králičí krátkosrstý hraje významnou roli jeho pohlaví. Při výběru byste si měli dobře promyslet, zda chcete psa či spíše fenu. V zásadě jsou feny snazší pro výcvik a celkově se snáze psovodovi podřídí než samec jezevčíka. Díky tomu pro laiky nebo začínající psovodu je vhodnější zvolit fenu. Na druhou stranu, každý jezevčík je originální.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!