Jezevčík trpasličí králičí drsnosrstý

Psí plemena

Přidal dominik, dne 16. 10. 2015 ,  0x


Tento typ jezevčíka (Rabbit Dachshund Wire-haired) má původ v Německu. Ale přesnou a ověřenou historii tohoto jezevčíka bohužel neznáme. Jediné co víme je fakt, že byl vyšlechtěn pro svou co nejmenší výšku. Za tímto účelem byl jezevčík krátkosrstý křížen s trpasličími pinči a malými teriéry.

Výsledek křížení

Naštěstí po zkřížení s teriéry a jinými malými psi mu zůstala vyšší inteligence. Ale jeho paličatost po svém předchůdci, krátkosrstém jezevčíkovi, mu zůstala. Když ho porovnáme vůči jeho “dvěma rivalami” (krátkosrstým a tygrovaným), je statečnější, živější a i o něco více svéhlavý. V některých případech přímo urputná paličatost se týká z větší části samců. Feny bývají klidnější a snazší na ovládání při výcviku.

Živý přítel plný elánu

Jestliže se rozhodujete mezi 3 typy jezevčíků a váháte, který zvolit. Zapomeňte na předsudky typu: dlouhé chlupy ne, ty jsou všude. Dlouhé chlupy jsou sice více viditelné, ale rozhodně jich není víc. Krátké chlupy se hůře dostávají např. ze svetrů apod. Zaměřte se především na (ač malé) rozdíly povah jezevčíků. Jezevčík trpasličí králičí drsnosrstý je více horlivý, obvykle více nebojácný a s větší výdrží. Proto je oblíbeným mezi myslivci. Navíc mezi své krátké a hrubé chlupy nenachytá tolik "plevelu."


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!