Jaká zvolit antiparazitika pro vašeho pejska?

Péče a zdraví

Přidal davos, dne 22. 01. 2016 ,  0x


Antiparazitika jsou velice účinným pomocníkem v boji proti vnějším i vnitřním parazitům. Dokáží vašeho pejska ochránit před parazity, jako jsou blechy či klíšťata. Je nutné zmínit, že 100% účinnost garantovat nelze, s velkou pravděpodobností však sníží riziko napadení psa parazitem.

Z jakých druhů antiparazitik můžete vybírat?

Existuje několik druhů antiparazitik. Před samotným výběrem si je nutné zodpovědět několik otázek. Nejzásadnější rozdíl panuje mezi přípravky pro malé a velké psy a samozřejmě i věku. Druhým hlediskem, dle kterého se můžete řídit, je způsob aplikace aniparazitik. V neposlední řadě také účinnost a cenová hladina výrobku.

Jaké možnosti se tedy naskýtají? Nejoblíbenější variantou jsou antiparazitární obojky. Jejich největší výhoda spočívá v délce účinnosti. Pejsek je na svém krku může nosit až 7 měsíců, počas kterých bude obojek plně chránit. Obojek pejskovi nesundávejte, dbejte na jeho správné nasazení a řádnou čistotu. S antiparazitárním obojkem se pejsek může i koupat, byť v prvních několika dnech po aplikaci se to nedoporučuje.

Druhou možností, kterou můžete pro ochranu pejska zvolit, jsou pipety. Jedná se o přímou aplikaci ochranné látky do pejskovi kůže, nejčastěji mezi lopatky. Na rozdíl od obojků, po styku s vodou ztrácí tento způsob určitou část své účinnosti. Ta je pochopitelně kratší, pohybuje se řádově mezi 3 a 4 týdny. Nejoblíbenější pipeta je od značky Frontline.

Zvolit můžete také ochranné spreje, ty však disponují zásadní nevýhodou a tou je krátkodobá účinnost. Naopak nejdelším účinkem se může chlubit poslední řešení - tablety. Velmi snadno aplikovatelná a pejsky nejlépe přijímaná metoda dokáže nepřetržitě chrání tělo před parazity až po dobu 12 týdnů.

Která antiparazitika jsou ta nejlepší na trhu?

V případě, že byste pokulhávali s konkrétním výběrem, můžete se držet mých doporučení. Pro pejsky nevelkého vzrůstu jsou velmi vhodné pipety Frontline Combo. Majitelé větších psů nejvíce oceňují obojky značek Scalibor, Foresto či Kitlix. Pokud hledáte finančně přijatelnou variantu, zkuste obojky Beaphar. Hovoříme-li o sprejích s krátkodobou účinností, velice oblíbení jsou výrobci Fipron nebo Biokill. V neposlední řadě se podívejme na tablety, zde je leadrem na trhu spolehlivá značky Bravecto.

Ať si již zvolíte jakýkoliv produkt, mějte na paměti, že před každým použitím není na škodu si přečíst příbalovou informaci. Může se totiž stát, že zrovna pro vašeho pejska bude vybraný typ ochrany nevhodný či bude moci způsobit alergickou reakci.

 


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!