Jak psi pijí vodu? (zpomalené záběry)

Kuriozity

Přidal krokon, dne 29. 07. 2017 ,  0x


Psi jsou naši velcí optimisté. Žijí s velkým nadšením a  života si opravdu užívají. Nejen díky tomu nám denně zvedají náladu. Ale pijí psi s nadšením i vodu? Pojďme se na to podívat.

V roce 2014 tým vědců z Virginie dopodrobna zkoumal mechanismus pití u psů. K dispozici měli de facto pouze dvě věci - výkonné kamery a žíznivé psy.


JAK PES PIJE VODU PSI PIJÍ VODU ZPOMALENÉ ZÁBĚRY VIDEO 1

JAK PES PIJE VODU PSI PIJÍ VODU ZPOMALENÉ ZÁBĚRY VIDEO 1a

A tohle je výsledek

JAK PES PIJE VODU PSI PIJÍ VODU ZPOMALENÉ ZÁBĚRY VIDEO 2

JAK PES PIJE VODU PSI PIJÍ VODU ZPOMALENÉ ZÁBĚRY VIDEO 2a


Díky tomu, že psi nemají tváře, nemohou vodu sát podobně jako lidé. Samozřejmě nemají ani ruce, aby si drželi sklenici. Že pes do tlamy dostává vodu díky jazyku je zřejmé. Ovšem způsob je opačný než většina z nás čekala - vodu přitahují díky jazyku do tlamy pomocí vodního sloupce, ovšem především spodní stranou jazyka…


JAK PES PIJE VODU PSI PIJÍ VODU ZPOMALENÉ ZÁBĚRY VIDEO 3

Další zpomalené záběry

A co když pes pití vody pojme trochu jinak?


JAK PES PIJE VODU PSI PIJÍ VODU ZPOMALENÉ ZÁBĚRY VIDEO 4


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!