Jak naučit psa nečůrat doma

Rady začátečníkům

Přidal toppetr-007, dne 21. 10. 2015 ,  0x


Zdravím všechny milovníky psů!

Kdysi jsem měl problém se svým psem, že mu bylo zcela jedno, kde “to hodí.” Chodil na velkou i na malou všude. Ne ke zdi, ne do rohu, ne mimo dosah - abych na něj neviděl, ale prostě tam, kde si zrovna zachtěl. Choval se vlastně jako takové dítě bez plenek. Je pravda, že na to věk měl. Ale naštěstí ho to s mojí pomocí do 6ti měsíců přešlo, nyní již chodí vykonávat potřebu jen ven. Hezky ke stromu jako ostatní psi :-)

Vůbec mě z počátku nenapadlo o této problematice zjišťovat informace, co dělám špatně, jak mám přistupovat k výchově psa ohledně močení a kálení v bytě. Bral jsem to tak, že ho to prostě jednoho dne přejde. Ale když situace přetrvávala několik měsíců a já už byl bezradný, neudržel jsem se a zeptal jsem se známého, který se chováním psů velmi aktivní zaobírá.

Dostal jsem tedy doporučení, ať jednoduše štěně při vykonávání potřeby přenesu, beze slova. A na správném místě ho začnu s co největším nadšením chválit. Jakmile jsem ho nadzvedl, lekl se, tedy hlavně poprvé, ihned přestal s čůráním. Přenesl jsem ho co nejrychleji ven na trávník a začal ho nadšeně chválit, když jsem nezapomněl, dal jsem mu i nějakou dobrotu. Za dva týdny to fungovalo! Štěňátko si už poté asi jen 2x lehce ucvrklo doma na podlaho, vědělo, že se to má dělat venku.

Také mi bylo doporučeno, ať s ním častěji chodím ven, že spíš přilne k tomu, že čůrat se má venku a ne doma.

Když si odmyslím fakt, že na mě kolemjdoucí koukali jako na totální blázna - skákal jsem radostí a chválil svého pejska, že kálí. Byla to velmi dobrá rada a jsem za ní rád.  Snad vám také pomůže.

Pokud chcete svého psa naučit jak nečůrat doma, určitě vyzkoušejte tuto snadnou metodu. Osobně jsem ze začátku psovi domlouval, že to se nedělá, že se to dělá venku. No, nedivím se, že na mě koukal jako na blázna, být jím, taky se tak koukám.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!