Jak naučit psa na záchod

Výcvik a výchova

Přidal dominik, dne 19. 10. 2015 ,  0x


Psi by měli mít geneticky vsugerované, že do pelíšku se to nedělá. Ovšem jestli Váš pes nebo fena vlastně neví, kde je její či jeho pelech, kde je doma, kdy je mimo domov. To může být jedna z příčin vykonávání potřeby na špatných místech.

Ne, to nesmíš, FUJ!

Tak takhle přesně ne. Pokud na svého psa budete křičet, nadávat mu, popř. i ubližovat, bude to ještě horší. Protože jediná věc, kterou si z toho pes logicky vezme je fakt, že vy ho neradi vidíte při vykonávání potřeby. A proč to bude horší? Psi nejsou hloupí, proto když se Vám to nelíbí, nebudou to dělat před Vámi, ale udělají to někde, kde Vás neuvidí - za gaučem apod. A když budete na vycházce a budete pejska prosit, ať vykoná potřebu… Jak má vědět, že Vám to teď nevadí. Vždyť jste u něj, koukáte na něj, minule jste mu za to vynadal…

Správný postup

Nikdy tedy psovi za vykonávání potřeby nevynadáme, především ne štěňatům. Ideální je psa či fenku při vykonávání přenést, pozor, ne vždy vykonávání potřeby při zvednutí psa přestane. Přeneseme ho na místo, kde chceme, aby potřebu vykonal.

Často se doporučuje, aby se štěňatům v bytech dali noviny nebo záchodky pro kočky, ale to není nejlepší řešení. Poté totiž tento zvyk musíte psa odnaučit. Je pravda, že štěně udrží moč po mnohem kratší dobu než dospělý pes. V případě, že bydlíte v bytě, je s ním nutné chodit častěji ven. Nemáte čas? Váš problém, Vy jste si pořídili psa. Proto mu čas věnujte a naučte ho správným návykům.

Jde to ještě lépe!

Zcela ideální je, vím, že Vás to ze začátku nenapadne. Psovi namísto vynadávání při konání potřeby říkat povel, například “loužička.” Pes si toto slovo spojí stejně jako např. při pokynu “sedni.” A poté, pokračujte i v tréninku na vycházce: “loužička, to je hodný kluk…” Odměna pamlskem také není mimo mísu. Pes bude vědět, že to co dělá není špatně a Vy ho snáze můžete usměrňovat

Dožeňte psí chození na záchod k dokonalosti

Nadpis vztahuji k přiloženému videu. Podívejte se, stojí to za to.

 


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!