Jak je to ve skutečnosti s kauzou „týrané čivavy“ v Kaplici

Smutný pes

Přidal amgoft, dne 1. 07. 2017 ,  0x


Obvykle Vás neinformujeme o aktuálním děním v ČR, kterým se zabývají ostatní média. Ovšem této „kauzy“ se většina médií vyhnula obloukem, a navíc o ní některá informovala neúplně…

Všechno začalo uveřejněním videa na Facebooku, které se začalo rychle šířit internetem a ve většině lidí vzbuzovalo negativní emoce. Popravdě, není se čemu divit. Forma sdělení nebyla nejvhodnější a pro podezření z týrání zvířat může každý z nás kontaktovat Městskou policii nebo ochránce zvířat.


týraní psů v české republice ve zverimexech zoo faktor shop čivava1


Majitel Zverimexu Faktor Zoo Shop v Kaplicích dle dostupných informací již podal na p. M. Z. trestní oznámení (pravděpodobně za šíření poplašné zprávy nebo pomluvy).

Dle našich zdrojů existuje úzké propojení mezi autorem níže uvedeného videa a majitele zmíněného obchodu.


týraní psů v české republice ve zverimexech zoo faktor shop čivava2

Podívejte se na video


 

Dle autorky videa byly podmínky, resp. welfare psa po více než rok neměnné

týraní psů v české republice ve zverimexech zoo faktor shop čivava3

Majitel namísto uvedení okolností na správnou míru začal spíše útočit (nejen) na své zákazníky

týraní psů v české republice ve zverimexech zoo faktor shop čivava4

Dle sbírky zákonů Úřadu na ochranu zvířat:

§ 26 Prodej psů a koček v prodejnách Zverimexu, na trzích a podobně je zakázán


Kontaktovali jsme majitele obchodu a ochránce zvířat s prosbou o uvedení věcí na správnou rovinu. V případě odpovědi bude tento článek aktualizován.


týraní psů v české republice ve zverimexech zoo faktor shop čivava5


Původní videa byla pořízena 26. června 2017 v ranních hodináchO 2 dny později uveřejnil uživatel Pavel Castle video, kde ve spolupráci s majitelem Zverimexu p. J. F. veřejnosti prezentuje „skutečnosti“ ze svého pohledu.

Po vydání obou videí se zvedla vlna kritika, a to jak na stranu majitele Zverimexu, tak i na autorku videa. Dle několika zdrojů kontroly a inspekce ve Zverimexu na vážná porušení nenarazily. Lze tedy usuzovat, že se jedná o legální prodej.

V komentářích se prosím vyjadřujte slušně. Žijeme v demokracii, pokud se většině z nás obdobný prodej nelíbí, společně můžeme prosadit jeho zákaz. Zajímavým nápadem také je prodej psů z útulků ve Zverimexech, například na základě fotografií nebo videí...


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!