Horor v Českém ráji se změnil v ZÁZRAK! Po 2 týdnech se pes z nory vyhrabal

Kuriozity

Přidal Haničky, dne 19. 07. 2017 ,  0x


Po 17ti dnech se stal zázrak, ve který již nevěřili ani největší optimisté. Pes, který uvízl společně s liškou v noře ve Vyskeři–Skalanech v Českém ráji se dostal na svobodu.


záchrana psa a lišky v českém ráji úspěšná záchránná akce vysvobození psa z nory 1


„Můžu potvrdit, že zásah proběhl úspěšně. Pejsek se našel. Když byli hasiči na místě a řešili, co dál, tak se u nich objevil. Pes dostal ihned napít a byl převezen k veterináři do Turnova, kde již na něho čekala šťastná majitelka. Zvíře bylo samozřejmě zesláblé a unavené, ale nemělo žádné zranění, které by ho ohrožovalo na životě“, říká mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.


záchrana psa a lišky v českém ráji úspěšná záchránná akce vysvobození psa z nory 2


Před týdnem česká média informovala o tom, že se záchranná akce psa a lišky po více než týdnu vzdává. Dle záchranářů byla prý šance na vysvobození psa a lišky nulová. Ostatní spoluobčany vyzývali k tomu, aby se k místu nepřibližovali, aby se pes nebál a mohl se z nory případně sám vyhrabat… Pes to nakonec zvládl, ovšem liška pravděpodobně v noře zůstala nebo utekla během doby, kdy se v blízkosti nory nikdo nenecházel (pokusy o lokaci zvířat byly neúspěšné).


záchrana psa a lišky v českém ráji úspěšná záchránná akce vysvobození psa z nory 3


Problém v záchraně spočíval v tom, že nora byla příliš úzká a případné rozšiřování by mohlo způsobit zavalení psa. Při záchraně selhalo i nasazení tzv. lokátoru: „Je to jako lavinová sonda. Akorát se nehledá člověk pod lavinou, ale pes, který běhá v noře. Ani tudy ale cesta nevedla“, vysvětluje p. Viták.


záchrana psa a lišky v českém ráji úspěšná záchránná akce vysvobození psa z nory 4

I zázraky se dějí!


záchrana psa a lišky v českém ráji úspěšná záchránná akce vysvobození psa z nory 5


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!