Hlen ve stolici u psa

Nemoci

Přidal jorge-y, dne 27. 11. 2015 ,  0x


Psí exkrement může svým obsahem indikovat onemocnění, a to se týká nejen chorob gastrointestinálního traktu. Prvně je nutné říci fakt, že stolice psa ve fyziologickém (zdravém) stavu obsahuje určité množství hlenu (čiré vazké tekutiny), které umožňuje snazší exkreci trusu ven z těla psa. Daný sliz, resp. hlen ve psí stolici vzniká již ve střevě, kde také umožňuje snazší pohyb tráveniny, resp. aby trávený obsah postupoval za pomocí peristaltických pohybů dále směrem ke konečníku.

Co může indikovat nadměrné množství hlenu?

Existuje mnoho příčin velkého množství hlenu ve stolici psa. Pokud jsou příznaky patologické, je hlen ve výkalech psa obvykle doprovázen i krví. V některých případech je hlen ve psím exkrementu spojený s průjmem. A cože u psů způsobuje tvorbu nadměrného hlenu vylučovaného stolicí?

  • Stres
  • Střevní endoparaziti
  • Bakteriální onemocnění (např. salmonella)
  • Virová infekce (např. parvoviróza)
  • Nádory anebo polypy - de facto nárůstky, které se mohou tvořit na sliznici žaludku, střev anebo perianalní oblasti (kolem řitního otvoru)
  • Zánět tlustého střeva či zánět konečníku
  • Zúžení análního otvoru
  • Zácpa

Trvá vylučování nadměrného hlenu ve psích výkalech déle než dva dny? Anebo se společně s viditelným množstvím hlenu nachází ve psí stolici také krev? V těchto případech rozhodně kontaktujte svého veterináře. Příčina může být “banální” - např. nevhodná strava atp., ale včasnou léčbou můžete zamezit velkým zdravotním problémům.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!