Hasič vběhl pro psa do domu v plamenech, musel použít masáž srdce a umělé dýchání

Kuriozity

Přidal Zlaťáč3k, dne 25. 06. 2017 ,  0x


Jak všichni víme, psi pro nás nejsou pouze zvířaty, jsou to členové našich rodin… A když přichází nebezpečí, uděláme v podstatě cokoliv, abychom jim pomohli. Toho si byl vědom P. Crows, hasič, který riskoval svůj život, aby zachránil psa z hořícího domu.

Požár vypukl během veder v rodinném domku ve Washingtonu. Jakmile hasiči dorazili, byli informováni, že všichni členové rodiny jsou venku v bezpečí, až na psa jménem Soms. Mezitím dům zahalil dým, přes který nebylo vidět ani na půl metru. „Rodina navíc netušila, kde se pes může necházet, protože ho při svém útěky nemohli nalézt. Bylo jisté, že to nezvládne, tak jsem se rozhodl, že to risknu a půjdu ho zkusit najít. Chvíli na to za mnou vběhl ještě kolega.“

Hasiči po chvíli hledání psa našli v bezvědomí a přinesli ho na příjezdovou cestu, kde začali poskytovat první pomoc. Soms na nic nereagoval, ale hasiči to nevzdali a pokoušeli se dál. Po necelých 2 minutách masáže srdce a použití speciálního přístroje na přísun kyslíku pro psy, přišel Soms k vědomí. Hasiči následně psa převezl na místní veterinární kliniky a již po dvou hodinách byl propuštěn s tím, že téměř nehrozí žádné trvalé následky. O pár hodin později dorazili hasiči zpět k ohořelému domku (interiér je zcela zničený), aby se přesvědčili, že je vše v pořádku. „Soms snad nikdy nikoho nevítal s takovým nadšením“, říká jeho majitelka.

Ve Washingtonu vypukl požár rodinného domku, všichni stihli utéct, ale pes v domě zůstal

hasiči zachraňují psa záchrana psa od hasičů poskytnutí první pomoci psovi v bezvědomí1

Jakmile na místo dorazili hasiči, dva z nich se odhodlali psa v hustém dýmu najít

hasiči zachraňují psa záchrana psa od hasičů poskytnutí první pomoci psovi v bezvědomí2

O chvíli později vynesli psa na příjezdovou cestu, kde začali s první pomocí

hasiči zachraňují psa záchrana psa od hasičů poskytnutí první pomoci psovi v bezvědomí3

Naštěstí všechno dobře skončilo a hasiči se ještě o pár hodin později vrátili, aby se přesvědčili, že je vše v pořádku.

hasiči zachraňují psa záchrana psa od hasičů poskytnutí první pomoci psovi v bezvědomí4

Přečtěte si: Články o hasičích a psech


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!