Česká psí jména

Rady začátečníkům

Přidal dominik, dne 17. 10. 2015 ,  0x


Jména psů jsou v dnešní době, a to především u čistokrevných psů, převzata z cizího jazyka. Většinou jde o angličtinu, jako např. Max, Charles atp. Jestliže hledáte ryze české jméno psa, moc toho nenajdeme. V Česku se především v 90. letech 20. století ujala jména Azor a Alík. Nicméně jsme vynalézavý národ, často mají (především kříženci) originální, někdy vtipná jména.

Přečtěte si také: Nejoblíbenější psí jména

Kde nabrat inspiraci

Pokud jste se stali majitelem psa nebo feny, který/á nemá již jméno přidělené z chovatelské stanice, tak Vás, resp. Vaši rodinu čeká výběr jména. Jestliže jméno nechcete odfláknout, je dobré si projít pár jmen a z nich vytvořit jméno nové, např. zkráceninu. Anebo se Vám při čtení seznamu jmen vnukne originální nápad na pojmenování. Zde můžete na našem webu nalézt doporučená psí jména v celkovém abecedním seznamu, který je uveden abecedně.

Další možností je, že máte křížence anebo psa, který nemá průkaz o původu (PP). V tom případě máte zcela volnou ruku ve výběru. Ale dbejte na to, aby jméno nebylo příliš dlouhé, také aby nebylo snadno zaměnitelné s často používanými českými výrazy.

Přečtěte si také: Jména pro Vaši fenku

Česky české

Pokud jste pevně rozhodnuti v tom, že jméno musí pocházet přímo z českého slova. Tady je pár návrhů, ale v praxi se ve velkém tato pojmenování nevyskytují.

Pro psa: Čtyřlístek, Valdíšek (Valdemar, Valda), Seznam, Brusinka, Borůvka, Kobliha, Fidorka, Šediváček, Jelítko, Rozinka, Ušátko, Bob, Bobek, Whisky.

Pro fenu: Cibulka, Kobliha, Fidorka, Jetelinka, Lentilka, Dáša, Margotka, Šustilka, Křepelka.

Mohlo by Vás zajímat: Jména pro fenky a psy


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!