Dostali jsme psa vycvičeného ve věznici, je opravdu zvláštní

Kuriozity

Přidal Golfik, dne 1. 08. 2019 ,  0x


Arwi je kříženec huskyho a australské kelpie, podle jeho majitelů, „je to malý hajzlík.“ Jejich majitelé se ale rozhodli, že jejich příběh a aktuální „sranda“ stojí za sdílení s veřejností, třeba varují i ostatní potencionální majitele - na co se mají připravit.

Než se podíváme na konkrétní Arwinovi zážitky, je nutné podotknout, že přestože to tak může někdy vypadat, rozhodně není hloupý. „Fenka Arwi byla vycvičená jako pomocný pes pro vězně s autismem, bylo to v rámci charitativní organizace… Ty ojedinělé momenty mohou být způsobeny jak výcvikem, tak křížením, nevíme. Jednoduše řečeno, pokud není zaměstnaný aktivní prací, je to malý hajzlík.“


Seznam zážitků s naší Arwi

Je to malý hajzlík, ale máme ho rádi

FOTO

  • „Myslíš, že umí vyskočit do výšky?“, zeptal se můj táta. Ještě než dořekl větu, skočila přes 1,5 metru vysoký plot - ze sedu! „A, kur...“, řekl táta. Později toho dne snědla více jak kilo a půl hovězího masa, ale to byli jen první dny s novým psem, člověk tomu všemu musel přijít na kloub.
  • Probudil jsem se ve 4 hodiny ráno - někdo stále splachoval záchod. Řekl jsem si, že nás teď přepadli postižení duchové, co budu dělat? Nakonec jsem sebral odvahu a šel jsem se podívat, našel jsem ji v koupelně, jak ze záchodu pije tekoucí vodu. Nejsem úplně vzhůru, takže tam stojím a jenom koukám, co se to sakra děje. Během toho vstala i moje sestra, která se také přišla podívat, co způsobuje ty zvuky. Máma vstala o chvilku později, přišla k nám - ke dvoum stojícím zombie - skoro se k nám přidala ke sledování - než zakřičela „A CO ÚČET ZA VODU?!“ O měsíc později jsme si pořídili systém na cirkulaci vody…
  • Doma nemáme mrazák. Jen malou přihrádku v horní části ledničky. Minulé léto jsme se rozhodli, že aby se nám Arwi nepřehřála, musíme ji nějak zchladit. Bylo vidět, že je jí opravdu horko - vydávala i podivné zvuky. Mrazáčku si samozřejmě všimla, ve chvíli, kdy máme chtěla vyndat mraženou zeleninu, Arwi se neuvěřitelně rychle vyšplhala nahoru, otevřela si čumák a napasovala se do té malé přihrádky, samozřejmě mezitím vypadala polovina věcí z ledničky a soustavně odpadávala mražená zelenina. „Arwi!“, zakřičela rozzuřená máma. „Dobře, můžeš tady zůstat, ale zítra ti koupíme bazén a budeš se chladit tam. Nic nesežer!“ Snědla půl kila mražených fazolí, další 3 dny to byly neuvěřitelné prdy.
  • Na dovolené jsme šli na procházku kolem jezera, aby si mohla čmuchat všude, kam ji jen srdce zavane. Většinou čichala tak vehementně, že zabořila čumák do hlíny, pak měla bláto a listí všude na obličeji. Teda kromě chvíle, kdy ke mně přiběhla z lesa a měla kolem hlavy a krku omotaného asi metru a půl dlouhého hada, který dělal to nejlepší co mohlo, aby ji uškrtil, než ho sežere. Přiběhla ke mně s nadšeným pohledem: „Podívej! Našla jsem hada!“ Začal jsem křičet, ještě před tím, než jsem si všiml, že jde o zmiji. Kříčím, padám kolenama na zem, snažím se toho blbého hada dostat pryč, škoda že neměl nějaký pud, aby sám utekl. Konečně jsem ho dostal pryč (navzdory její ústavné snaze o to ho sežrat). Hned na to přišli asi devadesátiletí spolubydlící, kteří se šli podívat, kdo je zdrojem (mého) jekotu. Omylem jsem hada zahodil k nohám těchto důchodců, no, potom se mnou už nepromluvili.
  • Jednoho dne jsme se vydali na farmu, kde je obrovský oplocený pozemek - těšil jsem se, že si tam Arwi opravdu užije. Když jsem se po chvíli vrátil, aby ji zkontroloval, BYLA PRYČ! Trvalo mi srdcervoucích 5 minut, než jsem si všiml, že vyšplhala na ten největší strom. Zjistil jsem 3 věci: 1) Musela udělat opravdu něco zvláštního se svýma nohama, nechápu, vždyť to není medvěd. 2) Vyšplhala dvanáct metrů po stromě. 3) Byl tam mýval, to jsem ani netušil, že tady něco takového je… Mýval byl naštěstí menší a lehčí, takže dokázal uprchnout. (Doporučeme článek: Příběh mývala a psa, pozn.)
  • Naši si pořídili masážní křeslo s všemožným ovládáním. Arwi ale také miluje lenošení na pohovce a nejraději na všech místech zanechává otisky svých tlapek. Takže teď, kdykoliv se vrátíme z venčení domů, Arwi ihned běží k novému křeslu a mačká pedál do doby než se křeslo úplně narovná do vodorovné polohy - pak na něj skočí a začne lenošit…

Pokud se Vám příběhy líbí, určitě rádi nasdílíme další, je jich opravdu mnoho! 

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!