Co dělat když pes zvrací

Nemoci

Přidal my-feer-lady, dne 9. 11. 2015 ,  0x


Minulý měsíc jsem měla potíže se svojí fenou, protože v podstatě celý den s přestávkami zvracela a zvracela. Bohužel cesta k veterináři byla nemožná a neměla jsem s sebou mobilní telefon, tudíž jsem si musela poradit sama. Naštěstí symptomy druhý den ustoupila a já se svojí fenkou dorazila domů bez trvalé úhony.

Následně jsem se na internetu snažila rady a tipy, jak léčit psa, když člověk nemá možnost zajet za svým veterinářem. A co se nestalo, nic jsem nenašla. Nedalo mi to a konzultovala zdravotní stav mojí feny s veterinářem. Naneštěstí se mi nedostalo moc rozumných rad, spíše jen rady tipu: “Když se to příště stane, přijďte za mnou, já vám pomohu.” Pravda, zadarmo ani kuře nehrabe. Ale neodradilo mě to a informace jsem získala z anglické literatury. V tomto článku se s vámi pokusím podělit o to podstatné.

Pes je jako člověk

Bohužel jsem zjistila, že neexistuje žádné know-how, jak psovi pomoct. Jediné, co v takové situaci můžete dělat je, že pejska nebo fenku uklidníte, nebudete stresovat. Především to chce zachovat chladnou hlavu. V žádném případě u psa nesmíte uměle vyvolávat další zvracení. Pokud jste někde sami a máte signál v mobilním telefonu, zavolejte si o pomoc, měli by vám pomoci i městská policie na lince 156. Pokud to bude nevyhnutelné, přivažte psa na místě a dojděte pro pomoc osobně.

Dieta u psa

V tomto ohledu je pes také stejný jako malé dítě. Jestliže je to možné, ponechejte psa v domácím klidném prostředí. Kupované suché psí krmivo anebo granule, ať už dietní, není pro psa nebo fenu po zvracení vhodné. Ideální je psovi vyvařit kuřecí maso bez kůže a kostí (a bez koření, a to včetně soli) s rýží. Můžete použít i uvařené brambory. Pokud Váš pes nezvrací v krátkém časovém úseku pravidelně, ale pouze čas od času. V tomto případě může být na vině alergie na granule či jinou psí stravu.

Léky proti zvracení pro psy

Pro zklidnění trávení a žaludku lze u psa použít i lidské medikamenty. V praxi jde o tyto medikamenty: Ferr phos., China a Arsenicum Album. Jde o homeopatika. Nicméně, pokud máte možnost zajít do lékárny, raději si prodlužte cestu k vašemu veterináři. Může se jednat i o závažné onemocnění, při čemž jako laici nemáme možnost určit správnou diagnózu.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!